عدم وجود خطای زیست محیطی در تأسیسات دفع زباله در تهران / گزارش نفوذ آب های زیرزمینی وجود ندارد


مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه هیچ گونه خطای زیست محیطی در مراکز تفکیک زباله شهر تهران وجود ندارد، گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر نفوذ این آلودگی به آب های زیرزمینی نداشته ایم.

محمدمهدی عزیزی در گفت وگو با ایسنا، وی در خصوص نمایشگاه های بین المللی پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهیزات و محیط زیست گفت: به عنوان مدیر و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران معتقدم هر چقدر هم در حوزه پسماند تلاش کنیم. ما به چرخه برمی گردیم، موفق خواهیم شد.” پیشرفت قابل توجهی در زمینه زباله حاصل شده است. اکنون جداسازی در حال انجام است و بسیاری از صنایع تبدیلی کار خود را انجام می دهند و بسیاری از زباله های ما بازیافت می شوند.

عزیزی در خصوص وضعیت کشور در زمینه فناوری زباله سوز گفت: در زمینه فناوری زباله سوز، کشور ما تاکنون فرصت های خوبی را به دست آورده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تهران در پاسخ به این سوال که آیا در نمایشگاه مدیریت پسماند که در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار می شود از تجهیزات ارائه شده در زمینه پسماند استفاده می کنید، گفت: داشته ایم. ملاقات با بسیاری از شرکت های حاضر در نمایشگاه.” و بسیاری از آنها قرارداد بسته اند و ما ادامه خواهیم داد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر همکاری شهرداری با سازمان ملی پسماند، گفت: قانون مدیریت پسماند شفاف است و این موضوع مطرح شده، تدبیر رئیس جمهور است و اگر بیانی داشته باشند، می شود. اجرا شود، ما آن را اجرا خواهیم کرد.” ما در زمینه قانون مدیریت پسماند قوانین و مقرراتی داریم و همه دستگاه ها باید به یکدیگر کمک کنند تا مدیریت پسماند را به بهترین نحو اجرا کنیم.

عزیزی ادامه داد: این مشکل به دلیل کم کاری برخی ادارات مانند برخی از شهرداری ها و افرادی که مدیر اجرایی هستند به وجود آمده است اما این مشکل در کارگروه ملی پسماند مطرح شد و نتیجه خوبی حاصل شد. «شاید مجبور نباشیم سازمانی تشکیل دهیم، اما تابع هستیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر خطاهای زیست محیطی در محل دفن زباله ها و مراکز دفع زباله گفت: محل دفن زباله مجموعه کهریزک ما بالغ بر 1200 هکتار است و نزدیک به 80 سال است که روی زباله های شهری در این مکان کار می کنیم. و در اینجا کارهای پردازش، بازیابی و دفن است. تاکنون گزارشی مبنی بر نفوذ این آلودگی به آب های زیرزمینی نداشته ایم و مشکل خاصی پیش نیامده است و دوستان محیط زیست برای تهران تایید می کنند که آلودگی زیست محیطی نداریم.

به گزارش ایسنا، سومین نمایشگاه بین المللی زباله، بازیافت، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه در اتاق 38b و نوزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در اتاق 35 از 16 تا 25 اسفندماه از ساعت 8 الی 16:30 برگزار می شود. . .

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.