عرضه نفت وسوسه انگیز روسیه به هند


روسیه به هند این فرصت را داده است که نفت و سایر کالاها را با قیمت ارزان خریداری کند.

به گزارش ایسنا، این پیشنهاد هم اکنون در دولت مرکزی هند در حال بررسی است.

هند که 80 درصد نفت مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین می‌کند، معمولاً دو تا سه درصد واردات خود را از روسیه دریافت می‌کند، اما افزایش 40 درصدی قیمت نفت از ابتدای سال، هزینه‌های واردات را از دهلی نو خارج کرده است.

یک مقام دولت هند به رویترز گفت که دولت هند در حال بررسی افزایش خرید نفت روسیه در صورت کمک به کاهش هزینه های فزاینده انرژی است. روسیه نفت و سایر کالاها را با تخفیف های بزرگ عرضه کرده است. ما خوشحال خواهیم شد که این پیشنهاد را بپذیریم، اما مسائلی مانند مخازن، پوشش بیمه و حداکثر سطح نفت وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود. به محض اینکه مشکلات مشخص شد. ما این پیشنهاد کاهش یافته را می پذیریم.

برخی از شرکت های تجاری بین المللی برای جلوگیری از نقض تحریم ها از خرید نفت روسیه خودداری می کنند، اما این مقام هندی گفت این تحریم ها هند را از واردات سوخت باز نمی دارد.

تصمیم دولت مرکزی در حالی است که اکثر کشورها و شرکت های تجاری بین المللی از خرید نفت روسیه خودداری می کنند تا هدف تحریم ها قرار نگیرند.

منابع آگاه هندی از ذکر نام خودداری کردند و نگفتند که روسیه چه مقدار نفت عرضه کرده است یا میزان کاهش چقدر بوده است.

بزرگترین پالایشگاه هند سه میلیون بشکه نفت روسیه می خرد

به گفته منابع تجاری، ایندین اویل، بزرگترین پالایشگاه نفت هند، سه میلیون بشکه نفت اورال روسیه را از شرکت بازرگانی ویتول برای تحویل در ماه می خریداری کرد. این اولین خرید این نوع نفت از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین در 24 فوریه است.

تحریم های غرب علیه روسیه بسیاری از شرکت ها و کشورها را مجبور کرده است از خرید نفت روسیه خودداری کنند و در نتیجه نفت روسیه کاهش بی سابقه ای داشته است.

ایندین اویل در اواخر فوریه اعلام کرد که برای جلوگیری از هر گونه مشکلی برای یافتن کشتی و بیمه آن، نفت روسیه را خریداری خواهد کرد.

منابع آگاه گفتند: شرکت نفت هند مشکلی برای پرداخت هزینه این حمل و نقل نمی بیند، زیرا نفت کالایی است که تحریم نشده است و این شرکت هیچ ارتباطی با نهاد تحریمی ندارد.

ویتول تحویل را با تخفیف 20 تا 25 دلاری در هر بشکه از قیمت نفت برنت فروخت. این شرکت ها معمولا در مورد قراردادهای تجاری اظهار نظر نمی کنند.

هند می گوید آماده است تا نفت بیشتری را از ذخایر اضطراری آزاد کند

یک مقام هندی گفت که هند اقدامات مناسبی را برای آرام کردن افزایش قیمت نفت ناشی از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین انجام خواهد داد و در صورت نیاز می‌تواند نفت بیشتری از ذخایر ملی آزاد کند. وی به قانونگذاران هندی گفت: دولت آماده است تا تمام اقدامات لازم را برای خنثی کردن نوسانات بازار و کاهش افزایش قیمت نفت انجام دهد.

هند ماه گذشته اعلام کرد که آماده است تا نفت بیشتری از ذخایر ملی استخراج کند تا از تلاش‌های دیگر واردکنندگان بزرگ نفت برای کاهش افزایش قیمت نفت در سطح جهانی حمایت کند.

مقامات هندی در نوامبر سال گذشته گفتند که دولت فدرال هند به سایر کشورهای مصرف کننده بزرگ ملحق شده است و برای کاهش فشارهای تورمی، پنج میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک نفت خود آزاد خواهد کرد. مقامات هندی اکنون می گویند که به نظارت دقیق بر بازارهای جهانی انرژی و همچنین احتمال قطع برق در نتیجه تحولات وضعیت ژئوپلیتیکی ادامه می دهند.

هند تنها بخشی از نفت خود را از روسیه خریداری می کند، اما به دلیل تحریم های غرب علیه مسکو، دومین صادرکننده بزرگ نفت جهان، از افزایش شدید قیمت جهانی نفت رنج برده است. نفت خام هند از 11 مارس به 112.59 دلار در هر بشکه افزایش یافت، در حالی که در ژانویه 84.67 دلار و در فوریه 94.73 دلار بود.

به گزارش رویترز، شرکت های نفتی هند از 4 نوامبر قیمت سوخت را افزایش نداده اند تا از مصرف کنندگان در برابر هزینه های بالاتر محافظت کنند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکای طبیعت، بازوهای قوی منابع طبیعی برای حفاظت

ایسنا/ مازندران فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نوشهر بیان کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.