عوارض مصرف استروئید برای ورزش مردان و زنان!


بسیاری از ورزشکاران تمام تلاش خود را برای بهبود عملکرد ورزشی خود و ماندن در رقابت با سایر ورزشکاران از جمله استفاده از انرژی زا انجام می دهند.

به گزارش ایسنا، برخی از ورزشکاران برای رسیدن به اهداف خود حاضرند از هر روشی حتی روش های مضر استفاده کنند و در این بین برخی از انرژی زاها بیش از حد در بین ورزشکاران استفاده می شود.

استروئیدهای آنابولیک

برخی از ورزشکاران از اشکال مختلف استروئیدها مانند استروئیدهای آندروژنیک آنابولیک یا فقط استروئیدهای آنابولیک برای افزایش حجم و قدرت عضلات استفاده می کنند و لازم به ذکر است که هورمون اصلی استروئید آنابولیک تولید شده توسط بدن تستوسترون است.

تستوسترون دو اثر اصلی بر بدن دارد، اثر آنابولیک عضله سازی و عضله سازی است و اثر آندروژنی مسئول رفتارهای مردانه مانند رشد مو و تغییر صدا است.

برخی از ورزشکاران به طور مستقیم از تستوسترون برای بهبود عملکرد ورزشی خود استفاده می کنند.این هورمون ها برای استفاده پزشکی تایید شده اند اما توسط هیچ ارگانی برای بهبود عملکرد ورزشی آنها تایید نشده است.

علاوه بر افزایش توده عضلانی، استروئیدهای آنابولیک می‌توانند آسیب‌های عضلانی را که در حین ورزش شدید ایجاد می‌شود کاهش دهند و همچنین می‌توانند به بهبودی و تسریع در فصول مختلف تمرینی به ورزشکاران کمک کنند.

علاوه بر این، بسیاری از افراد غیر ورزشکار از استروئیدهای آنابولیک استفاده می کنند، زیرا علاقه بیشتری به افزایش حجم عضلانی دارند.

خطرات استروئیدهای آنابولیک

بسیاری از ورزشکاران از استروئیدهای آنابولیک در دوزهای بالاتر از دوز تجویز شده پزشکی استفاده می کنند و استروئیدهای آنابولیک می توانند عوارض جانبی فیزیکی شدیدی ایجاد کنند.

باربی

خطرات استروئیدهای آنابولیک در مردان شامل برجسته شدن سینه ها، انقباض بیضه ها، ناباروری و بزرگ شدن غده پروستات است و در زنان، این عوارض ممکن است به صورت عمیق شدن صدا ظاهر شود که غیرقابل برگشت است.

خانم ها

علاوه بر این، خطرات استروئیدهای آنابولیک در زنان ممکن است شامل بزرگ شدن کلیتوریس، که ممکن است برگشت ناپذیر باشد، رشد مو، و طاسی که ممکن است غیرقابل برگشت باشد، باشد.

مردان و زنان

هم مردان و هم زنان ممکن است عوارض شدید شبیه آکنه، افزایش خطر تاندونیت و پارگی تاندون، ناهنجاری های کبدی و تومورها، افزایش سطح لیپوپروتئین های با چگالی کم، کاهش لیپوپروتئین های با چگالی بالا، فشار خون بالا و مشکلات قلبی را تجربه کنند. رفتارهای تهاجمی را تجربه کنید. ، عصبانیت یا خشونت و اختلالات روانپزشکی مانند افسردگی و اعتیاد به مواد مخدر.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.