غار علیصدر باید به حراج گذاشته شود / فاجعه طرح حفاری غیرمجاز


ایسنا/ همدان نماینده مردم بهار و کبوداهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درآمدها و هزینه های غار علیصدر باید شفاف باشد، گفت: احتمالاً مزایده را برگزار کنید. .

به گزارش ایسنا، فتح الله توسلی روز شنبه 24 اردیبهشت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرکت مسافرتی علیصدر در سال 70 تاسیس شد، افزود: غار فراموش شده سراب. شد.

وی با بیان اینکه 270 هکتار زمین برای ایجاد زیرساخت در منطقه علیصدر از مردم خریداری شده و در آن سال ها هیچ اتفاقی نیفتاده است، گفت: وظیفه علیصدر سرمایه گذاری در منطقه علیصدر بود نه سرمایه گذاری در تله کابین و عباس آباد. تپه ها .

توسلی با بیان اینکه این شرکت باید پاسخگو باشد که سهام این شرکت چگونه و در کجا خرج شده است، گفت: همچنین باید مشخص شود که غار در 30 سال گذشته چقدر درآمد داشته و چقدر هزینه کرده است و همه اینها. مشکلات طرح غار پژوهی. در دست بررسی.

وی گفت: کاوش در این غار نه تنها تهدیدی برای او محسوب می شود، بلکه فعالیت های او را به مدت 30 سال شفاف می کند و منطقه محسوب می شود.

توسلی با بیان اینکه علیصدر نباید حریم شخصی باشد، ادامه داد: این میراث ارزشمند باید برای شرکتی که توانایی مدیریت آن را داشته باشد به مزایده گذاشته شود و احتمالا میراث فرهنگی این حراج را برگزار می کند.

وی با تاکید بر اینکه تیم تحقیق تشکیل شده و در حال انجام مطالعات تخصصی خود است، گفت: اگر تخلفی صورت نگرفت از مردم عذرخواهی می کنیم و اگر تخلفی صورت گرفت نمی توانیم حقوق مردم منطقه را نادیده بگیریم. “

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان طرح «استفاده بهینه از اشیاء و گنجینه های باستانی» تصریح کرد: طرح کاوش های غیرمجاز فاجعه است و احتمالاً در مجلس رأی گیری نخواهد شد.

خبر رو به پایان است


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.