فائوچی: ترامپ رئیس جمهور می شود، شاید من استعفا بدهم


یک کارشناس ارشد بیماری های عفونی در ایالات متحده می گوید در صورت انتخاب مجدد ترامپ به احتمال زیاد از سمت خود کناره گیری خواهد کرد. او واکنش رئیس جمهور سابق آمریکا به همه گیری کوند را “کمتر از مطلوب” توصیف کرد.

به گزارش دیلی میل، دکتر آنتونی فائوچی در مصاحبه ای با دیلی میل از واکنش “کمتر از مطلوب” دولت دونالد ترامپ به کووید-19 در دوران ریاست جمهوری خود انتقاد کرد و اعتراف کرد که نمی خواهد دوباره انتخاب شود. . در سال 2024، جمهوری آمریکا دوباره تحت نظارت این رئیس جمهور سابق ایالات متحده خدمت خواهد کرد.

متخصص ارشد بیماری‌های عفونی ایالات متحده در مصاحبه‌ای با جیم آکوستا، مجری CNN، گفت که احتمالاً قبل از واکنش به عنوان مشاور در دولت احتمالی دونالد ترامپ، استعفا خواهد داد.

آکوستا از فائوچی پرسید: “اگر ترامپ به عنوان رئیس جمهور به کاخ سفید بازگردد و کووید همچنان یک تهدید است، یا آیا وضعیت اضطراری بهداشت عمومی دیگری وجود دارد، آیا این توانایی ترامپ برای مقابله با چنین اپیدمی است؟” مطمئنی؟ ? آیا می خواهید در شغل خود بمانید؟

فائوچی با خنده عصبی پاسخ داد: “خب، پاسخ من به سوال دوم منفی است.”

وی ادامه داد: در مورد سوال اول، اگر به سابقه پاسخ ها در زمان آن دولت نگاه کنید، فکر می کنم در بهترین حالت می توان گفت که این پاسخ مطلوب نبوده است.

وی ادامه داد: و من فکر می کنم خود تاریخ گویای این موضوع خواهد بود. دیگر لازم نیست در مورد آن نظر بدهم، مفید نیست.

فائوچی و ترامپ سابقه مشاجره بر سر مسائل بهداشت عمومی دارند.

مشاور ارشد پزشکی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، از کاخ سفید ترامپ برکنار شد و به ندرت در کنفرانس های مطبوعاتی حاضر شد و از مصاحبه با خبرگزاری های مهم خودداری کرد.

او اغلب از مصاحبه‌های خود با رسانه‌های خبری محلی و پادکست‌ها برای انتشار خبر بیماری کووید استفاده می‌کرد. با این حال، ترامپ نارضایتی خود را از فائوچی ابراز کرد و در مقطعی او را “احمق” خواند و علنا ​​برکناری او را تلقی کرد.

فائوچی 82 ساله از سال 1984 مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی بوده است.

در سال 2021، او به عنوان مشاور ارشد پزشکی دولت بایدن منصوب شد. فائوچی دهه ها را صرف مشاوره به روسای جمهور ایالات متحده در مورد شیوع بیماری کرد و در طول اپیدمی ایدز به یک چهره عمومی تبدیل شد.

رابطه نه چندان خوب بین رئیس جمهور سابق ایالات متحده و فائوچی در ابتدای شیوع بیماری همه گیر آشکار شد، زیرا ترامپ به طور فزاینده ای با اجبار آمریکایی ها به پیروی از دستورالعمل های بهداشتی محدود کننده فائوچی مخالفت می کرد.

فائوچی درباره رابطه خود با ترامپ پس از تحلیف بایدن در ژانویه 2021 گفت که دوست ندارد سخنان فرمانده کل سابق آمریکا را بشکند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.