فرسودگی 50 هزار تخت بیمارستانی در کشور / جزییات پروژه های نیمه تمام سلامت


مدیرکل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت با اشاره به مرحله پروژه های عمرانی نیمه وقت وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر حدود 50 هزار تخت بیمارستانی در کشور در وضعیت مطلوبی قرار دارند. . تنزل “. در صورت تامین اعتبار سالانه معادل 30 هزار میلیارد تومان برای ساخت و ساز و وقف بیمارستان‌ها، می‌توان بیمارستان‌های فرسوده را ظرف پنج سال نوسازی کرد.

مهندس امیر ساکی در گفت و گو با ایسنا، وی در خصوص وضعیت پروژه های عمرانی نیمه کاره وزارت بهداشت گفت: حدود 5100 پروژه عمرانی برای توسعه زیرساخت های بهداشتی با زیربنای 12 میلیون متر مربع شامل بیمارستانی، درمانی، بهداشتی، آموزشی، کمک آموزشی، خانه . ، ورزش و … در سراسر کشور اجرا می شود.

وی در خصوص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه ها گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه ها 110 هزار میلیارد تومان و اعتبار مورد نیاز برای تجهیز آنها حدود 50 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

258 پروژه بیمارستانی در حال اجرا

ساکی ادامه داد: در حال حاضر 258 پروژه بیمارستانی با ظرفیت 48 هزار تخت و زیربنای 4 میلیون و 800 هزار متر مربع با میانگین پیشرفت فیزیکی 60 درصد در سراسر کشور و تمامی استان ها از جمله مناطق محروم در دست اجرا است. اعتبار مورد نیاز برای انجام این پروژه ها 50 هزار میلیارد تومان و اعتبار مورد نیاز برای تجهیز آنها 45 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

50 هزار تخت بیمارستانی در کشور تمام شده است

امکان نوسازی بیمارستان های فرسوده در مدت 5 سال به شرط …

ساکی در خصوص وضعیت بیمارستان های فرسوده کشور و برنامه وزارت بهداشت برای نوسازی یا نوسازی این بیمارستان ها گفت: طبق بررسی های انجام شده در حال حاضر حدود 50 هزار تخت بیمارستانی در کشور فرسوده است. بر اساس برنامه ریزی ها و اعتبارات مورد نیاز سالانه 10000 تخت بیمارستانی باید تکمیل شود. در صورت تامین منابع اعتباری سالانه معادل 30 هزار میلیارد تومان برای ساخت و ساز و وقف بیمارستان‌ها، امکان نوسازی بیمارستان‌های فرسوده در مدت 5 سال وجود دارد.

میزان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و تجهیز پروژه های بهداشتی اولویت دار

وی در خصوص مرحله توسعه طرح های بهداشتی و درمانی و اعتبار لازم برای این مراکز با توجه به تاکید وزیر بهداشت بر تجمیع حوزه سلامت گفت: در حال حاضر 2035 پروژه اولویت دار بهداشتی در کشور با 726 هزار و 620 متر مربع در حال اجرا است. زیر ساخت. که تکمیل این پروژه ها نیازمند وام 38.390 میلیارد ریالی و اعتباری بالغ بر 11.244 میلیارد ریال برای وقف آنها است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.