فن سردخانه سه فاز چه نوعی است؟

براثر تماس مستقیم صفحه ها بر روی یکدیگر باعث می شود مبرد گرمای مورد نیاز خود را از سیالی که در حال عبور از دو صفحه کناری می باشد بگیرد و باعث خنک شدن سیال شود.

فن کویل سردخانه

می توان با توجه به نوع محصول و نیاز، سردخانه را زیر صفر یا بالای صفر تنظیم کنیم فقط بعد از هر بار استفاده باید تخلیه کامل صورت بگیرد و دیواره های آن ضد عفونی شود زیرا به مرور باعث بوی نامطبوع می شود.

فروش فن سردخانه

از معایب این روش میتوان به مواردی از قبیل بازه چند ماهه برای ساخت اتاقک سردخانه، طولانی شدن مدت زمان تحویل پروژه، افزایش بار مالی و..

فن سردخانه صنعتی

از سیستمهای تبرید متداول برای تهویه مطبوع ساختمان میتوان به تبرید تراکمی (کولر گازی، چیلر)، تبرید جذبی (چیلر) و تبرید تبخیری (کولر آبی) اشاره کرد.

فن سردخانه ای زیلابگ

تاسیسات تهویه مطبوع یا تاسیسات سرمایشی، دستگاه یا مجموعهای از دستگاههای مورد استفاده برای خارج کردن حرارت، کنترل رطوبت و بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان هستند.

فن سردخانه خارجی

دستگاه هایی که به منظور کندانس به کار می روند در خارج مجموعه و فن کویل ها در داخل نصب می شوند که با تعبیه لوله هایی به یکدیگر متصل هستند.

یکی دیگر از قسمتهای اصلی سردخانه اواپراتور آن است که در داخل اتاقک سردخانه نصب میشود. در سرمایش مبنی بر تهویه، کنترل حرارت و بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان با صرف کمترین انرژی ممکن یا حتی بدون صرف انرژی (مانند ساختمان انرژی صفر) توسط روشهای طبیعی، مکانیکی یا ترکیبی از این دو روش انجام میگیرد.

کولر گازی یا «تهویه کننده هوای اسپلیت» (Split Air Conditioner)، یکی از محبوبترین دستگاههای مورد استفاده در تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان است.

فن سردخانه ای

تاسیسات ساختمان، مجموعهای از سیستمها و تجهیزاتی هستند که به منظور بهبود عملکرد ساختمان و تامین خدمات رفاهی مورد نیاز افراد حاضر در آن مورد استفاده قرار میگیرند.

قیمت فن سردخانه ای

تاسیسات گرمایشی: تجهیزاتی نظیر دیگ بخار (بویلر)، کوره، پمپ حرارتی و غیره که برای گرم کردن آب، بخار یا هوا به کار برده میشوند.

بهتر است برای جلوگیری از نفوذ حشرات موذی در کلیه دربهای ورودی انبار از پرده هوا استفاده شود. به کلیه کارفرمایان عزیز از این اطمینان را می دهیم که این شرکت در بخش تولید داخل خود فراتر از تصور عمل نموده و کلیه تجهیزات خود را با گارانتی ۲ ساله با کیفیتی بسیار بالا و طبق آخرین استانداردهای روز دنیا تولید و ارائه می نماید.

قیمت فن سردخانه ای دمنده

برای اینکه دمای داخل سردخانه به بیرون منتقل نگردد مجهز به درب بسیار محکم و با ضخامت قابل توجهی است که دارای عایق کاری نیز است و با بستن آن به هیچ وجه دما به بیرون منتقل نمی گردد و باعث می شود در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

در این دستگاه مبرد داخل لوله های فین داری در جریان هستند و یک فن هوا را از میان این فین ها عبور می دهد و باعث می شود محیطی که دستگاه در آن قرار دارد خنک شود.

انبار مواد غذایی باید داری تهویه و کولر بوده تا هوای گرم داخل انبار که از اکسیداسیون مواد داخل آن ایجاد میشود خارج گردد.

قیمت فن اواپراتور سردخانه

با این تفاوت که در سیستم غیر مستقیم، فرآیند سرمایش با دمیدن هوای گرم خارجی به درون مبدل حرارتی (معمولا مجموعهای از لولهها)، تبخیر آب، خنک شدن سطح لولههای مبدل، مکش هوای گرم به درون لولهها، خنک شدن هوا و دمیدن آن به درون کانال تهویه انجام میگیرد.

در همه ی کشورهای جهان برای نگهداری مواد غذایی که قابلیت فاسد شدن دارند از تجهیزات و سیستم های متفاوتی استفاده می شود.

تاز زمانی که محفظه کولر دارای آب کافی باشد، فرآیند خنکسازی ادامه مییابد. حالتی که نتیجه فرآیند بین دو مدل قرار گرفت بایستی مدل با ظرفیت بالاتر انتخاب گردد.

مشخصات فنی سردخانه

پروانه: پروانه و حفاظ محکم فلزی پوشش داده شده با رنگ الکترو استاتیک که باعث محافظت بدنه هواکش سردخانه ای در برابر شرایط بد آب و هوایی و عوامل خورنده شیمیایی می شود، پروانه ها بسته به اندازه هواکش سردخانه ای دارای تعداد و انحنای مخصوص هستند که باعث جابجایی حجم زیادی از هوا با صدای کمی می شود.

به این صورت که اواپراتور مایع مبرد را در چرخه تبدیل به گاز میکند و وظیفه سرد کردن محیط و هوا را دارد و از سمت دیگر کندانسور گاز را به مایع تبدیل میکند که برای این کار گرما را از گاز میگیرد و به محیط اطراف که می تواند هوا یا مایع باشد منتقل کند.

تاسیسات سرمایشی: تجهیزاتی که برای سرمایش یا کنترل رطوبت کل یا بخشی از ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند. انواع تجهیزات سرمایشی ساختمان کدام هستند؟

اجزای کولر گازی کدام هستند؟ اجزای هواساز چه هستند؟ مزایا و معایب کولر آبی چه هستند؟ اجزای کولر آبی چه هستند؟ This content has been done with the he lp of G᠎SA ​Cont ent ᠎Ge᠎nera᠎to r ​DEMO!

کولر آبی چگونه کار می کند ؟ در این مقاله بیشتر با فن سردخانه و فن کندانسور و انواع آن آشنا می شویم.

این قطعه وظیفه انتقال حرارت به آب را دارد و طراحی آن در ساده ترین حالت به صورت دو لوله هم مرکز می باشد.

سیستم کاری این نوع از تهویه مطبوع ،به این شکل است که مایع مبردی که درون کویل اواپراتور قرار دارد گرمای محیط و اطراف خودش را جذب می کند و در دمای کمتر از محیط به جوش می آید .

در سال ۱۳۸۵ سومین کارخانه این شرکت که به صورت اختصاصی جهت ساخت مبدلهای حرارتی تجهیز گردیده بود، افتتاح گردید.

تغییر حالت مبرد از گاز به مایع یا برعکس توسط این کویلها صورت میگیرد. گاز آمونیاک به دلیل ارزان قیمت بودن، برای استفاده در مقادیر زیاد مقرون به صرفه می باشد.

1. ضخامت لوله: ضخامت لوله ها باید مناسب انتخاب شود.کاهش ضخامت لوله ها باعث نازک شدن لوله و سوراخ شدن آن می شود و افزایش بیش ازحد ضخامت لوله باعث کاهش تبادل حرارت بین گاز با فین آلومینیومی می شود .

علاوه بر سردخانه جسد، سردخانه میوه و سردخانه گوشت نیز وجود دارد، که از آن ها برای نگهداری میوه ها و گوشت های یخ زده از آن ها استفاده می شود، تا از فاسد شدن ها جلوگیری کنند.

سرمایش تبخیری غیر مستقیم: سیستمی که به سرمایش تبخیری مستقیم شباهت دارد. به همین دلیل، امکان دارد برخی از موارد بالا در بعضی از انواع کولرهای آبی وجود نداشته یا قطعات متفاوتی در ساختار این کولرها تعبیه شده باشند.

با آشنایی انواع اواپراتور ها می توان ساختار هر کدام را دقیق تر بررسی نماییم. بر روی کویل از یک یا چند فن قرار میگیرد که جریان هوا را از میان فین ها و لوله ها عبور می دهد و سبب افزایش تبدل حرارت می شود وجود این فن ها در ساختار این دستگاه الزامی می باشد تا هوای محیط به صورت کاملا یکنواخت کاهش یابد.

کولرهای آبی از ارزانترین تاسیسات سرمایشی موجود هستند که در تهویه و خنک کردن هوای ساختمانهای مسکونی، ساختمانهای اداری، آشپزخانههای تجاری، کارخانههای بزرگ، انبارهای بزرگ، مراکز فروشگاهی، مجموعههای ورزشی سرپوشیده، گلخانهها، رستورانها، هتلها و فضاهای زیرزمینی کاربرد دارند.

شرکت والا اندیشان وطن در سال 1375 فعالیت خود را در زمینه طراحی و محاسبه و اجرای طرحهای تاسیسات مکانیکی و برقی و ساختمانی آغاز نمود که طی این مدت توانسته با اجرای بسیاری از پروژه ها سابقه درخشانی از خود بر جای گذارد.

هوای عبوری از روی کویل دارای میزانی رطوبت می باشد که با برخورد به سطح کویل یخ می زند و بر روی آن می چسبد و برای جلوگیری از مسدود شدن فضای میان کویل سیستم دیفراست عمل می کند و این یخ ها را ذوب می نماید تا در گردش جریان هوا مشکلی به وجود نیاید.

به این ترتیب، آب با ورود به درون محفظه کولر و جذب توسط پوشال، با هوای خارج از محفظه برخورد کرده و شروع به تبخیر میکند.

طی این روش بامعلوم بودن DT1 و Te به نمودار DT1 رجوع کرده و نقطه تلاقی این دو پارامتر را تعیین میکنیم.

این سیستمها به دو نوع الکتریکی و مکانیکی تقسیم میشوند. سردخانه های دو مداره و دو منظوره دارای قابلیت ذخیره هر دو نوع محصول با دما های متفاوت و تغییر کاربری در سالن ها بر حسب نیاز را دارند.

برق چیلر تراکمی بهترین دما برای ورزش تولید چیلر تولید کننده انواع هواساز خرید ایرواشر خرید هواساز هایژنیک خرید هواساز یک منطقه ای خرید چیلرهای سردخانه ای دستگاه زنت چیست؟

هواساز چند منطقه ای هواساز یک منطقه ای چیست؟ چیلر، کولر آبی، کولر گازی، هواساز و فن کویل از شناختهشدهترین مثالهای تاسیسات سرمایشی ساختمان به شمار میروند.

این تاسیسات، نقش مهمی را در تامین محیط مناسب برای افراد ساکن یا مقیم در ساختمان و عملکرد بهتر دیگر تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ایفا میکنند.

در این مقاله، به معرفی انواع، اجزا و سیستمهای تاسیسات سرمایشی ساختمان میپردازیم. این سیستمها بر روی طراحی ویژه ساختمان و بهرهمندی از عوامل طبیعی (باد، رطوبت، حرارت زیر زمین، تابش) یا مصنوعی (فن) تمرکز میکنند.

فن کندانسور سردخانه چیست؟ کندانسور سردخانه یکی دیگر از اجزای مهم سردخانه ها است که دقیقا در بعد از کمپرسور و قبل از شیر انبساط نصب می شود.

طراحی این وسیله اصول کلی دارد که یک بخش برای عبور سیال و بخش دیگر برای خنک نمودن سیال می باشد.

در این دستگاه سیال با جذب گرمای نهان تبخیر خود از محیط تبخیر می شود و محیط بیرون را خنک میکند به این صورت که سیال در دستگاه دارای فشار و دمای پایینی می باشد و باعث می شود که برای تبخیر شدن دمای محیط را جذب نماید.

در صورتی که فن برای مدت طولانی فعال باشد یا به هر دلیل دیگری دمای آن به بیش از 110 درجه سانتی گراد افزایش یابد، این محافظ فعال شده و موجب خاموش شدن فن می شود تا دمای آن کاهش یابد.

مهم ترین بخش آن موتور می باشد. مشخصات برقی این مدل از فن های سردخانه ای زیلابگ 0.82 آمپر و 220 ولت و توان 180 وات و فرکانس 50 هرتز با خازنی با ظرفیت 6 میکروفارد می باشد.

ساندویچ پنل سردخانه ای نیز یکی از انواع پانل ها می باشد. ساخت سردخانه های امروزی اقدامی در همان راستا است، چرا محصولات فاسد شدنی را در آن قرار می دهیم تا کیفیت خود را از دست ندهند.

در سال ۱۳۶۸ کارخانه جدید خود واقع در جاده مخصوص کرج را احداث و به بهره برداری رساند. در سال ۱۳۷۵ با امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت معظم مایکوم ژاپن در ارتباط با فروش و ساخت کمپرسورهای آمونیاکی، شرکت نیک به عنوان نماینده شرکت مربوطه در ایران تولید قطعات کمپرسورهای مربوطه و صادر نمودن آن به کشور بلژیک را آغاز نمود.

آغاز هر سیکل تبریدی از کمپرسور آن است. در مدل اولی هر کدام از کابین ها دارای درب مخصوص بوده و به هنگام نیاز درب مربوطه باز خواهد شد.

شما میتوانید ساخت انواع سردخانههای صنعتی با هر میزان ظرفیت را به مجموعه باسابقه دی کول بسپارید. امید است در این امر با همکاری و مشارکت شما عزیزان و پیشنهادات و انتقادات سازنده ی شما همراهات بتوانیم گام های موثر تری در این زمینه برداریم!

با توجه به اینکه این دو سیستم بسیار به هم مرتبط هستند باید کاملا متناسب با هم در یک سیستم به کار بروند.

شرکت آشیانه با بیش از 14 سال سابقه در خدمت مشتریان عزیز می باشد.این شرکت در زمینه فروش تجهیزات سردخانه ،تجهیزات عایق کاری و تجهیزات سیستم فعالیت دارد.

استفاده از يك اتاق واحد براي سرد كردن و نگهداري گوشت و محصولاتي نظير آن كه حساسيت شديدي به نوسانات دما، رطوبت نسبي و حركت هوا دارد توصيه نمي گردد.

برای انتخاب درست درب می توانید با مشاوران و متخصصان مجموعه روتوپارس تماس گرفته و با آن ها مشورت کنید.

در صورت بی توجهی به این هماهنگی عدم حفظ تناسب، باعث اختلال در عملکرد فن و سوختن موتور می شود.

این انرژی ممکن است به صورت جا به جایی یا شناوری باشد. حال این جریان هوای عبوری از کویل ها می تواند به دو صورت اجباری یا طبیعی باشد.

در سردخانه جسد با بدنه گالوانیزه نیز از یک پوشش رنگ لیزری و حرارات دیده در دماهای بالا استفاده می شود، تا بدنه در برابر خوردگی مقاوم باشد.

نکته بسیار مهم در انتخاب کنداسور توجه به اختلاف دمای تقطیر یا همان دلتا تی کندانسور می باشد . ورق بدنه کندانسور صابکول دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک است.

تمامی این دستگاه ها از بدنه بسیار عالی و موتورهای اروپایی بسیار قوی ساخته شده اند. معمولا دمای این سردخانه ها چیزی بین 0 تا 4 درجه سانتیگراد میباشد.

29 کلم بروکلی 0 95-98 تا 14 به اتیلن حساس است. به همین علت احداث سردخانه کار افراد غیرمتخصص نیست.

در سال ۱۳۹۶ با رویکرد توسعه فضاهای تولیدی شرکت، کار ساخت مجتمع کارخانجات شرکت نیک در زمینی به وسعت حدود ۱۰ هکتار در شهرک صنعتی شمس آباد آغاز گردید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.