قهرمان لیگ هندبال را نباید تنها با چند بازی مشخص کرد


سرمربی تیم هندبال شهید شاملی کازرون گفت: به دلیل اینکه در لیگ هندبال برخورد و احتمال مصدومیت بازیکنان زیاد است، نمی توان با آخرین بازی ها قهرمان را مشخص کرد و باید قهرمان مشخص شود. . در طول مسابقات “.

محمدرضا رجبی در گفت وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیمش در لیگ برتر هندبال گفت: در مرحله گروهی عملکرد خوبی داشتیم و تنها یک شکست مقابل سپاهان داشتیم. در مجموع بازیکنانم در رفت و برگشت عملکرد خوبی داشتند. خوشبختانه به خوبی برای بازی های پلی آف آماده شده ایم و آماده ایم تا بهترین نتیجه را بگیریم. ذوب آهن حریف ما در پلی آف است. این تیم ریشه دار است و بازیکنان خوبی دارد. در طول لیگ دو بار مقابل آنها بازی کردیم و هر دو بار موفق شدیم آنها را شکست دهیم. فردا تلاش می کنیم بازی خوبی انجام دهیم و در خانه حریف نتیجه لازم را بگیریم. بازگشت این مرحله در کازرون انجام می شود.

سرمربی تیم هندبال همچنین گفت: برای مرحله پلی آف امتیاز رفت و برگشت حذف می شود و تیم ها بدون امتیاز به پلی آف می آیند. هر تیمی که نتیجه بهتری بگیرد قهرمان می شود. سال گذشته مسابقات منظمی برگزار شد. خیلی خوب بود که هر تیمی با امتیاز در مرحله گروهی به دور دوم صعود کرد اما امسال اینطور نیست. در حال حاضر من و سپاهان 34 امتیاز داریم اما تیم های زیر 25 و 20 امتیاز دارند. تفاوت ما با تیم چهارم خیلی زیاد است. البته طبق برنامه مسابقات، امتیاز تیم ها در پلی آف صفر خواهد بود و این تصمیم باید اجرایی شود. در این مرحله تیم ها به مصاف یکدیگر رفت و آمد می کنند و نتیجه این دو دیدار فینالیست ها را مشخص می کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا لیگ با پلی آف مطلوبتر است یا دوره ای؟ وی گفت: خب بازی برگشت بهتر است، پارسال چون مسابقات متمرکز بود تیم ها بعد از مرحله گروهی به دور دوم راه یافتند. در سال های گذشته مسابقات به صورت رفت و برگشت برگزار می شد و تیم ها با مجموع امتیازات مسابقات رتبه بندی می شدند. به این ترتیب به نظر می رسد که نتیجه تلاش تیم ها نادیده گرفته می شود، یعنی امتیاز تیمی که بیشترین امتیاز را در کل مسابقه به دست آورد، بازی سختی انجام دهد و تعداد زیادی از بازیکنان را به دلیل مصدومیت از دست بدهد. ، نادیده گرفته می شود.

سرمربی تیم هندبال شهید شاملی کازرون افزود: البته این مدل از ابتدا قطعی شده بود و باید تابع تصمیمات باشیم. اما در مجموع در لیگ هندبال چون برخورد و احتمال مصدومیت بازیکنان زیاد است با بازی های آخر نمی توان قهرمان را مشخص کرد و باید در جریان مسابقات مشخص شود. ممکن است تیمی در مقطعی بازیکنان خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشته باشد و این نحوه برگزاری به ضرر این تیم باشد. اما در تورنمنت‌های فصلی، تیم‌ها دو بار با هم بازی می‌کنند و هر تیمی قوی‌تر باشد برنده می‌شود.

رجبی در خصوص پیش بینی خود از نتیجه پلی آف گفت: در حال حاضر هر چهار تیم شانس قهرمانی دارند. تیم چهارم می تواند با 14 امتیاز کمتر برنده شود یعنی 8 بازی را باخت. این هم نوعی استثمار است. البته در لیگ والیبال هم این اتفاق می افتد، تیم قهرمان در قعر شکست خورد و به فینال نرسید. البته در والیبال چون بازیکنان با هم درگیر نمی شوند شرایط کمی با هندبال متفاوت است.

در نهایت گفت: خدا را شکر لیگ خوبی بود. بازی های گروهی خیلی نزدیک بود و تیمی نبود که بتواند به راحتی بازی کند. تیم های انتهای جدول با تیم های بالای جدول خوب بازی کردند و هندبال خوبی به نمایش گذاشتند. همه اینها زیبایی های لیگ هستند و هندبال را بهتر می کنند. ملی پوشان هم از دل این لیگ می آیند و به مسابقات آماده تری می روند و در تیم ملی بهتر بازی می کنند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکای طبیعت، بازوهای قوی منابع طبیعی برای حفاظت

ایسنا/ مازندران فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نوشهر بیان کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.