مارین لوپن از قانون منع حجاب خارج شد


مقامات حزب راستگرای کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه اعلام کردند که مارین لوپن از تصمیم خود مبنی بر ممنوعیت استفاده از حجاب در ملاء عام صرفنظر کرده و دیگر آن را در اولویت قرار نخواهد داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری النشره، تنها یک هفته مانده به آغاز دور دوم انتخابات، مارین لوپن، نامزد ریاست جمهوری فرانسه، موضع خود را درباره «ممنوعیت حجاب» تغییر داد.

لوپن قبلا گفته بود که روسری های مسلمانان را باید «نمونه ای از پوشش اسلام گرایان» تلقی کرد. وی با تاکید بر ممنوعیت حجاب در فرانسه گفت: حجاب لباسی است که در طول زمان توسط افرادی که دیدگاه رادیکال به اسلام دارند پوشیده شده است.

لوپن همچنین مدعی شد که در برخی مناطق فرانسه زنان بدون روسری منزوی و محاکمه می شوند. وی همچنین پیشنهاد داد برای افراد باحجاب جریمه شود.

این نامزد راست افراطی که مخالف مهاجرت و اسلام است، گفت که داشتن حجاب اسلامی در ملاء عام باید به عنوان تخلف رانندگی جریمه شود.

سباستین شان، سخنگوی مارین لوپن، روز دوشنبه مواضع نامزد ریاست جمهوری در مورد حجاب اسلامی را تعدیل کرد و در بیانیه‌ای گفت که در صورت انتصاب لوپن، «وظیفه تصمیم‌گیری درباره این موضوع به نمایندگی از پارلمان واگذار خواهد شد».

وی گفت: مجلس فرانسه در مورد ممنوعیت حجاب تصمیم گیری می کند و راهکارهای عملی ارائه می دهد تا مثلاً پیرزنی هفتاد ساله ای که سال هاست چادر سر می کند تحت تاثیر اقدامات جدید قرار نگیرد. “

او گفت: «زنان مسلمان گروه هدف نیستند، اما ما در تلاش هستیم تا شبه نظامیان اسلام را هدف قرار دهیم.

امانوئل مکرون، رقیب لوپن در انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه در مصاحبه رادیویی فرانس اینفو به موضوع حجاب مسلمانان پرداخت. او که سعی کرد از لوپن فاصله بگیرد، گفت: “من هیچ قانونی را تغییر نمی دهم.”

موضع مکرون به این دلیل است که رای مسلمانان در فرانسه می تواند تضمین کننده دوره دوم ریاست جمهوری او باشد. او به خوبی می داند که جمعیت پنج میلیونی مسلمان فرانسه که 9 درصد جمعیت را تشکیل می دهد، می تواند پیروزی او را در انتخابات 24 آوریل تضمین کند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.