مراکش؛ شیرهای اطلس – ایسنا

تیم ملی فوتبال مراکش دیگر نماینده قاره آفریقا در جام جهانی 2022 قطر است.

به گزارش ایسنا، مراکش در سال 2018 پس از سال ها توانست جواز حضور در جام جهانی را کسب کند. آخرین باری که تیم آفریقا در جام جهانی 1998 در گروه اول قرار گرفت در گروه اول با برزیل، نروژ و اسکاتلند بود که از صعود به مرحله بعد بازماندند. این تیم تنها یک بار قهرمان جام ملت‌های آفریقا شده است که قدمت آن به سال 1976 برمی‌گردد و در پنج بازی خود در جام جهانی تنها یک بار از گروه حذف شده است. یعنی در سال 1986 که این تیم موفق شد به دور دوم جام جهانی صعود کند.

اما پسران صحرا پس از سال ها غیبت موفق شدند در رقابت با ساحل عاج به عنوان تیم اول این گروه به جام جهانی 2018 راه پیدا کنند. این تیم در گروه ایران قرار گرفت و در نهایت در رده چهارم قرار گرفت و از صعود به دور بعد بازماند.

تیم ملی مراکش در جام ملت های آفریقا با حضور آروا رنار ناکام ماند و نتوانست انتظارات را برآورده کند و همین امر باعث برکناری وی از هدایت این تیم شد تا رنار هدایت عربستان را بر عهده بگیرد.

یکی از بازیکنانی که در حال حاضر در تیم مراکش حضور ندارد، مهدی بن عطیه است. مهدی بن عطیه مدافع تیم ملی مراکش که در تیم یوونتوس حضور داشت و سابقه بازی در بایرن مونیخ را در کارنامه ورزشی خود دارد، ستاره مراکشی بود که تاثیر زیادی در ارتقای تیم ملی کشورش داشت. به جام جهانی . او بیش از 60 بازی ملی را در کارنامه خود دارد و سابقه بازی در رم ایتالیا را نیز دارد. دو قهرمانی بوندسلیگا و یک قهرمانی در سری آ افتخارات اوست. او در 34 سالگی خداحافظی کرد و در جام جهانی قطر شرکت نخواهد کرد.

یکی از بازیکنان خوب مراکشی یوسف النصیری است که پس از حضور در مالاگا در این فصل در تیم سویا حضور دارد و عملکرد خوبی برای این تیم اسپانیایی داشته و اولین امید مراکشی ها برای گلزنی در جام جهانی 2022 خواهد بود. قطر باشد. بعد از اینکه حکیم زیاش بازیکن چلسی با سرمربی تیمش به توافق نرسید، النصیری ستاره این روزهای تیم ملی مراکش است.

ستاره

اشرف حکیمی

مراکش؛  لی اطلس

پاری سن ژرمن یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی مراکش و حالا آفریقاست و همه منتظر دیدن دومین حضورش در جام جهانی هستند. او با نفوذی که در سمت راست داشت توانست به یکی از خطرناک ترین بازیکنان دنیای فوتبال تبدیل شود.

مربی

وحید هلیلهودزیچ

مراکش؛  لی اطلس

وحید هلیل هودیچ سرمربی الجزایری و سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ژاپن به عنوان سرمربی جدید مراکش معرفی شد و این کشور را به جام جهانی 2022 قطر رساند. این بازیکن 67 ساله پس از پیوستن به نانت در لیگ فرانسه و ترک فوتبال باشگاهی، بار دیگر هدایت یک تیم ملی را بر عهده گرفت. این بازیکن بوسنیایی که به جام جهانی ساحل عاج نیز راه یافته بود، الجزایر را به دور دوم جام جهانی 2014 رساند که بهترین عملکرد او بود. وحید هلیلهودزیچ با فضای فوتبال مراکش بیگانه نیست و در سال 1997 راجا کازابلانکا این کشور را به جام باشگاه های آفریقا رساند.

* تیم ملی مراکش در یک نگاه

افتخارات: قهرمانی در جام ملت های آفریقا در سال 1976

بهترین گلزن: احمد فراس (36 گل زده)

بیشترین بازی شده: نورالدین نایبت (115 بازی)

عملکرد دوره قبلی: حذف در مرحله گروهی

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.