مشاوره حضور اقتصادی البرز در ارمنستان


ایسنا/ البرز یک مقام ارشد دولتی در شهرستان البرز گفت: این استان قطب تولید مواد غذایی، دارویی و قطعات خودرو است و ممکن است فعالیت های صادراتی گسترده ای داشته باشد چرا که محصولات البرز هم اکنون در بسیاری از کشورها دیده می شود.

به گزارش ایسنا، مجتبی عبداللهی در دیدار با سفیر ایران در ارمنستان که در اتاق جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه صادرات استان با توجه به ظرفیت های موجود نیاز به توسعه دارد، افزود:

وی ادامه داد: 3 هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی در البرز مستقر هستند که 150 واحد آن برند ملی است.

عبداللهی گفت: این استان قطب تولید مواد غذایی، دارویی و قطعات خودرو است و می تواند فعالیت های گسترده ای در راستای صادرات مواد غذایی داشته باشد چرا که هم اکنون محصولات البرز در بسیاری از کشورها دیده می شود.

وی افزود: البرز دارای فرودگاه مسافربری به ویژه باربری است که ظرفیت بالایی در حوزه باربری دارد.

استاندار البرز گفت: برگزاری جلسات تخصصی و تشکیل کارگروه های عملیاتی برای رایزنی در خصوص ادامه همکاری البرز و ارمنستان ضروری است.

وی افزود: باید اقدامات لازم را انجام دهیم و اعضای این جلسه باید وظایف خود را به عنوان مصوبه بدانند و بر اساس آن عمل کنند.

عبداللهی گفت: لازم است در حین انعقاد تفاهم نامه موضوعات روشن شود و طرفین با ابلاغ تبیین تفاهم نامه برای تحقق اهداف در حوزه های مختلف تلاش کنند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.