مشکلات کارگران آذربایجان غربی جدی گرفته می شود


ایسنا/ آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه کارگران یکی از ارکان اصلی تولید و توسعه استان هستند، گفت: هدف اصلی در توسعه بخش تولید ارتقای شاخص اشتغال و درآمد در آذربایجان غربی است.

محمدصادق معتمدیان امروز 12 اردیبهشت ماه در نشست هم اندیشی کارکنان ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر، تشکل های کارگری و کارگران نمونه آذربایجان غربی افزود: تمام تلاش ما بر این است که در ایجاد، حفظ و تثبیت شغل و در این امر به منظور رفع مشکلات تولید و صنعت استان را در دستور کار قرار دادیم.

وی با اشاره به اجرای برنامه های متنوع در حمایت از حوزه تولید در استان افزود: ارتقای ظرفیت حوزه تولید و رساندن وضعیت تولید در واحدهای مختلف به ارقام هدفمند و واقعی از جمله اقدامات انجام شده در ماه های اخیر است. با تمام وجودم دنبالش گشتم.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اعلام اینکه رسیدگی به مسائل کارگری و خدماتی در حوزه تولید و خدمات در دستور کار جدی استان است، افزود: در این راستا کارگروه های ویژه ای را به سرپرستی فرمانداران در شهرستان ها تشکیل داده ایم تا این مراسم را برگزار کنیم. جلسات ضروری هفتگی

معتمدیان همچنین احقاق حقوق کارگران را یکی از مهمترین برنامه های مدیریت عالی استان معرفی کرد و ادامه داد: نباید اجازه تضییع حقوق کارگران را بدهیم و در این راستا باید بیشترین تلاش را با همکاری کارفرمایان انجام داد. .

وی در ادامه موضوع مسکن کارگری را یکی از مهمترین موضوعات برای بهبود وضعیت کارگران عنوان کرد و یادآور شد: هدف دولت ساخت مسکن برای همه اقشار است و کارگران در نهضت ملی مسکن در اولویت هستند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر اینکه حدود 400 هزار کارگر در استان داریم اما تامین اجتماعی و شستا سرمایه گذاری لازم را در آذربایجان غربی نداشتند، افزود: این نهادها باید در استان سرمایه گذاری کنند که در این صورت کارگران می توانند از مزایای آن بهره مند شوند. درآمد او.» سود.

معتمدیان تسهیل سرمایه گذاری در آذربایجان غربی را یکی از برنامه های محوری دولت عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا با برنامه ریزی صحیح موانع سرمایه گذاری برطرف می شود و تلاش می کنیم برای ایجاد این حوزه تلاش همگانی کنیم. عامل کلیدی در رشد و توسعه استان ایجاد کنیم.

وی در ادامه آذربایجان غربی را یکی از عقب مانده ترین مناطق کشور در زمینه سرمایه گذاری در چهارده سال گذشته عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه آذربایجان غربی از وضعیت امنیتی بسیار با ثباتی برخوردار بوده و یکی از امن ترین مناطق کشور است، کاستی باید جبران شود

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: برای تسهیل سرمایه گذاری در آذربایجان غربی باید احداث مناسب راه آهن انجام شود که بر اساس مزیت های نسبی استان اعم از معادن، کشاورزی، مرزها، بین المللی قابل انجام است. تجارت و صنایع وابسته “

به گزارش ایسنا، در پایان از کارگران نمونه استان تجلیل شد.


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.