مقامات ترکیه متوجه تبعات ارتباط با رژیم صهیونیستی باشند


یک کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به بحث آغاز رایزنی‌های ترکیه برای عادی سازی روابط با اسرائیل گفت: مقامات ترکیه باید بدانند که هر جایی این رژیم پا گذاشته آنجا را ناامن کرده و دیر یا زود دامن ترکیه را هم خواهد گرفت.

حسن عابدینی در گفت وگو با ایسنا درباره اظهارات اخیر وزیر خارجه ترکیه مبنی بر آغاز رایزنی ها برای عادی سازی روابط کشورش با رژیم صهیونیستی گفت: به نظر می رسد چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه بهتر از هر کس دیگری می داند که ترکیه سال هاست با رژیم صهیونیستی مراوده و روابط دیپلماتیک دارد حتی به خاطر نقشی که ترکیه آن را ایفا می کند یک دستش در دست ناتو و دست دیگرش در دست رژیم صهیونیستی است.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات بنا به مصالحی ممکن است بر سر موضوعی جدال لفظی برقرار شود والا نمی توان ارتباط ترکیه با رژیم صهیونیستی را قطع رابطه تلقی کرد و بگوییم که اکنون به دنبال برقراری رابطه هستند.

این کارشناس مسائل منطقه همچنین بیان کرد: در مورد رژیم صهیونیستی همه کشورهای اسلامی و بلکه همه دنیا می دانند که هر جایی پا گذاشته آن منطقه ناامن شده، هم برای مردم آن کشور و هم برای دولت های اسلامی و غیراسلامی. لذا می دانیم که رژیم صهیونیستی افکار توسعه طلبانه و تجاوزکارانه ای دارد.

عابدینی خاطر نشان کرد: در حقیقت هر جایی که اسرائیل پا بگذارد آنجا را ناامن خواهد کرد و دیر یا زود هم دامن ترکیه را خواهد گرفت. به نظر می رسد که مقامات ترکیه هم این مسئله را می دانند و خیلی نباید تصور کنند که از کارت رژیم صهیونیستی ضد دیگر کشورها استفاده کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: ترکیه سال هاست که از تفکر اخوان المسلمین حمایت کرده و شاهد بودیم که در این سال ها رژیم صهیونیستی به مردم غزه و گروه های جهادی مثل حماس که به ترکیه هم نزدیک است جنگ ظالمانه ای را تحمیل کرد. این موضوعی است که باید همه بدانند و کشورهای اسلامی در نظر داشته باشند که نباید به آرمان فلسطین پشت پا بزنند.

انتهای پیام


خبرهای مهم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.