ملباغ باید مردم مدار و امیدوار باشد


ایسنا/ خراسان شمالی امام جمعه بجنورد گفت: امید آفرینی و تزریق روحیه امید یکی از نیازهای ضروری جامعه امروز ماست و باید در اولویت فعالیت های روحانیون و مبلغان دینی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین رضا نوری روز یکشنبه در اجتماع مبلغان، روحانیون و ائمه جماعات خراسان شمالی که روز گذشته مصادف با اولین روز از ماه مبارک رمضان با حضور حجت الاسلام روح الله حریزوی قائم مقامی در خراسان شمالی برگزار شد. رئیس سازمان تبلیغات اسلام و استاندار خراسان شمالی در محراب امامزاده بجنورد برگزار شد، به تبیین برخی از پیام های اجتماعی روحانیت و مبلغان پرداخت و گفت: اگرچه مشکلاتی در جامعه وجود دارد و برخی از مسئولان به وظایف خود عمل نمی کنند. وظایف؛ با این حال پیشرفت های زیادی در کشور حاصل شده است و مبلغان دینی باید علاوه بر بیان کاستی ها و کاستی های موجود، پیشرفت ها و موفقیت های جامعه را برای مردم تشریح کنند.

وی افزود: اکنون در دنیایی زندگی می کنیم که همه علیه ما عمل کرده اند و از توانایی های مختلف برای القای حس ناامیدی در کشور استفاده می کنند. بنابراین باید با حضور فعال در فضای مجازی و زندگی واقعی، امید افراد و جامعه را برای عبور از چالش های همدلی و اتحاد بازگردانیم.

حجت الاسلام والمسلمین نوری با تاکید بر اینکه مبلغان باید مطالبی را بر اساس نیاز و درک مخاطب بیان کنند، گفت: در هنگام تبلیغ باید بر اساس نیاز مخاطب صحبت کرد و اگر مستمع همراهی کرد چه مشکلاتی دارند. واعظ و بنابراین تبلیغ مؤثر است.

وی با بیان اینکه مبلغان باید مردمی باشند، افزود: مبلغ باید با مطالعه، آگاهی کامل و منطبق با فطرت انسانی، تبلیغ کند و با برنامه ریزی و خطاب به مخاطب، آموزه های دینی و فقهی خود را به موقع ارائه کند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکای طبیعت، بازوهای قوی منابع طبیعی برای حفاظت

ایسنا/ مازندران فرماندهی یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نوشهر بیان کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.