من برای نوروز 1401 در مشهد 350000 ظرفیت دارم


ایسنا/ خراسان رضوی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از برآورد ظرفیت بالغ بر 350 هزار نفر در مشهد برای شرایط عادی، ویژه و بحرانی در نوروز 1401 خبر داد.

حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد امروز در جلسه ستاد خدمات گردشگری استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: دو سال از محدودیت تاج و تخت و توقف زائران در نوروز و محراب رضوی، فراگیری واکسیناسیون تاج و بازگشت به زندگی عادی می گذرد. این چرخه و همچنین اعیاد مذهبی و نیمه شعبان با تحویل سال زمینه را برای حضور گسترده زائران در نوروز 1401 فراهم کرد.

وی افزود: اهمیت نوروز 1401 و حضور گسترده زائران باعث شد اولین جلسه ستاد خدمات گردشگری در 6 آذر برگزار شود. برای اینکه ساماندهی مسائل زیارتی با اشراف بیشتری در دستور کار قرار گیرد، مسائل زیارتی از مبدأ تا مبدأ احصاء شد و به 254 موضوع کاری رسیدیم که به 338 خدمت رسید. همچنین بیش از 6000 عملیات و فعالیت زائر از مبدأ تا مبدأ در تمامی شرایط سفرهای جاده ای، ریلی و هوایی و مدت اقامت زائران در مشهد پیش بینی می شود.

معاون هماهنگی و مدیریت تردد زائران استانداری خراسان رضوی گفت: برای اولین بار تمامی شهرستان های مسیر زائران در نوروز وظایف و پایگاه های خدمات رسانی محول شدند که حکم آنها از سوی استاندار خراسان رضوی ابلاغ و فعالیت وی به صورت کامل مشخص شد. اشرافیت “.

گنابادی نژاد یادآور شد: بدون حمایت همه دستگاه ها قطعا چنین ظرفیتی برای اسکان زائران در مشهد فراهم نمی شد. مصوبه قانونی برای حضور پزشکان متخصص در تعطیلات نوروزی نیز در حال اجراست چرا که شرایط خاص نوروزی اجازه نمی دهد در این مدت به دلیل حضور زائران از حضور پزشکان متخصص خودداری کنیم.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: استاندار خراسان رضوی همچنین با وزرا و دستگاه های ملی از جمله وزیر راه و شهرسازی، وزیر کشور، وزیر میراث فرهنگی، جمعیت هلال احمر و سازمان اوقاف مکاتبه داشت. برای ارائه خدمات کافی

پیش بینی 4000 پارکینگ در اطراف حرم رضوی

محسن داوری، فرماندار مشهد نیز تصریح کرد: بیش از اسکان ارائه شده است. شما برای این کار برنامه دارید. همچنین تعداد مسافرانی که از راه آهن و هوایی وارد می شوند را برنامه ریزی کرده بودیم.

وی افزود: با توجه به امکاناتی که در مشهد راه اندازی می شود، در 2 نقطه اطراف محراب عرضه مستقیم کالا برای خدمت رسانی به زائران در ساعات اوج مصرف ایجاد می کنیم. منبع نان هتلداران و رستوران های اطراف محراب را هم جدا کردیم تا نانوایی های اطراف محراب خالی شوند. به همین منظور 2 نانوایی سیار در چهار محور منتهی به حرم رضوی فعال شدند.

فرماندار مشهد یادآور شد: در کنار پارکینگ های اطراف محراب، برای 4 هزار خودرو پارکینگ در نظر گرفته ایم. در زمینه مترو و اتوبوس های بین شهری نیز اقدامات خوبی انجام شده است تا زائران بتوانند به راحتی با خدمات زائران در سطح شهر تماس بگیرند. همچنین در نظر داریم از 15 اسفندماه جلسات ستاد خدمات گردشگری را به صورت روزانه برگزار کنیم تا تمامی رویدادهای روزانه را رصد و بهترین خدمات را به زائران ارائه دهیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.