مهمان 5 هزار ساله کرمانی در زنجان کشف شد


ایسنا/ زنجان فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از کشف و ضبط یک جام سنگی 50 هزار ساله توسط نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان خبر داد.

سرهنگ حسینعلی فضلی در گفت وگو با ایسنا، از کشف و ضبط یک جام سنگی 50 هزار ساله توسط نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان خبر داد و گفت: شی تاریخی توقیف شده یک جام سنگی خاکستری رنگ متعلق به جیرفت است. کرمان قدمت معاونت میراث فرهنگی استان به هزاره سوم قبل از میلاد می رسد.

وی افزود: نیروهای یگان حفاظت پس از دریافت گزارشی مبنی بر فعالیت باند قاچاق اشیای تاریخی در زنجان، پس از انجام کارهای اطلاعاتی و اخذ رای قضایی، منزل متهم را مورد بازرسی قرار دادند که منجر به کشف آن شد. و تشنج در جریان این معامله دستگیر و جام تاریخی ضبط و به مراجع قضایی معرفی شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اهمیت آثار باستانی استان ادامه داد: میراث فرهنگی استان است. یا از شماره تلفن یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور (09662) مطلع شوید.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث، فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان تاکید کرد: کسانی که با خرید و فروش کالاهای تاریخی و فرهنگی به دنبال کسب ثروت هستند باید به خاطر داشته باشند که ماموران این اداره کل و دادگستری هستند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.