«میراث فرهنگی و اقلیم» بررسی می شود.

اولین نشست مشترک انجمن علمی باستان شناسی ایران و معاونت میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مناسبت روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، روابط عمومی انجمن علمی باستان شناسی ایران اعلام کرد: این نشست با عنوان «میراث فرهنگی و اقلیم» در روز دوشنبه 30 فروردین ماه سال 1401 به صورت مجازی بین 16 تا 29 برگزار می شود که موضوع «میراث فرهنگی و اقلیم» است. روز بین‌المللی بناها و مکان‌های تاریخی شورای (ICOMOS) برای روز جهانی بناها و مکان‌های تاریخی ۲۰۲۲ انتخاب شده است.

در این نشست حمید نظری – دانشیار پژوهشگاه علوم زمین و رئیس کرسی یونسکو در مخاطرات زمین شناسی ساحلی – با موضوع «فلات مرکزی ایران در چهارمین کواترنر; “پردازش جدید داده های زمین شناسی، باستان شناسی و تاریخی”. بابک شیخ بیکلو اسلام، دکترای باستان شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران نیز درباره «ارتباط انسان و اقلیم ایران از دوران نوسنگی تا دوران اسلامی» صحبت خواهد کرد. مجید لباف خانیکی، استادیار دانشگاه نیزوا در عمان و کرسی یونسکو در سیستم های آبی نیز درباره «رابطه قنات، اقلیم و جامعه در فلات مرکزی ایران» صحبت کرد. «معماری و اقلیم؛ گشایش‌ها در مناطق سردسیر ایران نیز موضوع سخنرانی یاسر شهبازی – دانشیار گروه سازه‌های هوشمند و فناوری معماری در گروه فناوری معماری دانشگاه هنر اسلامی تبریز است.

علاقه مندان به حضور در این نشست می توانند به صورت آنلاین به نشانی http://vroom.ut.ac.ir/archaeology در این نشست حضور یابند. شرکت در این نشست علمی برای عموم آزاد است.

«میراث فرهنگی و اقلیم» بررسی می شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.