نتانیاهو یک بحران سیاسی علیه رژیم صهیونیستی به راه انداخته است


یک رسانه عربی در گزارشی از برگزاری چندین انتخابات در رژیم صهیونیستی؛ وی به تشریح اقدامات نتانیاهو علیه دشمنان داخلی خود پرداخت و نوشت که نتانیاهو باعث بحران سیاسی رژیم صهیونیستی شده است.

به گزارش ایسنا، العربی الجدید در گزارشی نوشت: به نظر می رسد بحران سیاسی و حزبی در اسرائیل که اکنون گریبانگیر این رژیم شده است، از دیرباز به دلیل اختلافات ایدئولوژیک و تضادهای مذهبی و اجتماعی وجود داشته است. اما واقعیت و ریشه های آن کاملاً متفاوت است.» در واقع، بحران با تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل برای فرار از محاکمه به اتهام فساد و رشوه و انحلال دولت چهارم خود در 24 دسامبر 2018 و خصومت ها و تفاهم شخصی مردم با نتانیاهو آغاز شد. که سه دهه پیش کار سیاسی خود را به عنوان دستیاران خود آغاز کردند، این بحران را عمیق تر کردند.

تصمیم نتانیاهو برای برگزاری انتخابات جدید در 26 دسامبر در حالی اتخاذ شد که ائتلاف حاکم او برای اولین بار با آویگدور لیبرمن، متحد دیرینه او و رهبر حزب اسرائیل خانه ما، با بحران جدی مواجه شد. دلیل اختلاف او با نتانیاهو این بود که او در ماه نوامبر از ائتلاف حاکم خارج شد، هرچند که تصمیم نتانیاهو در واقع به دلایل شخصی بود.

در ادامه این گزارش آمده است که این موضوع مربوط به تصمیم پلیس رژیم صهیونیستی و دادستان کل کشور است که تحقیقات جنایی علیه نتانیاهو و همسرش سارا به اتهام فساد و رشوه از جمله اهدای غیرقانونی نتانیاهو و همسرش آغاز کردند. هدایا آنها ثروتمند بودند و سعی کرده بودند با Noni Music، ناشر Yedioth Ahronoth معامله کنند تا شلدون ادلسون، صاحب Israel Hume را متقاعد کنند که هفته نامه رایگان برای سود منتشر نکند. Yedioth Ahronoth هیچ ضرری ندارد. نتانیاهو همچنین متهم است که با آرنون میلیونز، مالک سایت والا در آن زمان، توافقات مشابهی انجام داده است و این ظن وجود دارد که او و یکی از بستگانش در معامله زیردریایی با آلمان دست داشته باشند.

در این گزارش آمده است: نتانیاهو از مبارزات انتخاباتی 9 آوریل 2019 برای تضعیف مشروعیت پلیس و دادستان کل استفاده کرد، وارد یک کمپین انتخاباتی تحریک آمیز علیه دشمنان خود شد و از چیزی دریغ نکرد، اما در نهایت نتیجه انتخابات تقریباً برابر بود و هیچ پاسخی نداشت. پس از پیوستن لیبرمن به اپوزیسیون و رد هرگونه دولت تحت رهبری نتانیاهو، ائتلاف حکومتی تشکیل نشد. اگرچه حزب نتانیاهو نسبت به سایر احزاب برتری عددی داشت، اما این اقدام لیبرمن منجر به انحلال کنست و انتخاب مجدد در 17 سپتامبر 2019 شد. در دومین انتخابات در همان سال، تقریباً همان نتایج تکرار شد، بنابراین رژیم صهیونیست ها مجبور به برگزاری سومین انتخابات شدند.

سه انتخابات رژیم صهیونیستی در دوم مارس 2020 برگزار شد، اما این بار اتفاق بی سابقه ای رخ داد و ایمن عوده، رئیس فهرست مشترک احزاب عربی اعلام کرد که این بار آماده حضور در حکومت است. ائتلاف . . در پی این انتخابات، دولت مشترکی به رهبری نتانیاهو و گانتز تشکیل شد، اما این دولت تنها یک سال دوام آورد و اندی، این دولت در 16 مارس 2020 به قدرت رسید و در 6 آوریل 2021 پایان یافت.

در این گزارش آمده است: در مارس 2021، چهار انتخابات اسرائیل برگزار شد که در آن بنت و شریک سیاسی او در حزب «یمینا»، ایلت شاکید، آشکارا با ابقای نتانیاهو مخالفت کردند و در نهایت، ائتلاف حکومتی هشت حزبی تشکیل دادند. . دولت جدیدی به رهبری نفتالی بنت تشکیل شد. دولت بنت با این ترکیب توانست برای اولین بار نتانیاهو را از ریاست جمهوری برکنار کند. اما اعتماد دولت جدید به یک حزب اسلامی و یک حزب چپ‌گرا، مرتس، راه را برای نتانیاهو برای برچیدن ائتلاف و زیر سوال بردن مشروعیت یهودیان و صهیونیست‌ها هموار کرد.

به گزارش ایسنا، در پی تلاش های نتانیاهو، نمایندگان کنست (پارلمان اسرائیل) در دور مقدماتی امروز (چهارشنبه) به لایحه انحلال رای مثبت دادند.

به گزارش رویترز، تعداد آرای مثبت 110 نفر بود.

انحلال کنست اولین گام به سوی پنج انتخابات سراسری در حدود چهار سال گذشته است.

لایحه انحلال کنست پس از مرحله مقدماتی، فردا پنجشنبه در بازنگری اول و دوشنبه آینده در بازنگری دوم و سوم به رای گذاشته می شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.