نحوه تخصیص دانشگاه ها در سال آینده مشخص شده است


وزیر علوم حضور در مدرسه در سال 1401 را یک ضرورت مهم دانست و بر مسئولان عالی نظام تاکید کرد و گفت: در سال 1401 تخصیص بودجه دانشگاه ها بر اساس حضور در دوره ها خواهد بود.

به گزارش ایسنادکتر محمدعلی ذوالفیگل در نشست روسای دانشگاه های کشور گفت: رهبر معظم انقلاب نیز از دانشگاه ها انتظار داشتند که در راستای تربیت دانشجویان آگاه، باسواد، با اخلاق و مؤمن گام بردارند و تلاش کنند. برای روحیه انقلابی در دانشگاه ها …

وی بیان کرد: حضور در مدرسه در سال 1401 یک نیاز مهم و مورد تاکید مسئولان ارشد نظام است و در سال 1401 تخصیص بودجه دانشگاه بر اساس فراوانی آموزش انجام می شود.

وی افزود: کمبود دانشگاه به دلیل تاج و خانه ماندن طولانی مدت دانشجویان باعث دوری دانشجویان از دانشگاه و تضعیف روحیه دانشجویان شده است. از سال آینده به صورت بسیار جدی اجرایی شود.

وزیر علوم گفت: روسای دانشگاه ها باید تمهیدات مالی و تجهیزات لازم را برای حضور دانشگاه در سال 1401 انجام دهند و بخشی از بودجه خود را برای این کار پس انداز کنند.

وی در ادامه سخنان خود از مدیریت روسای دانشگاه های کشور در شرایط سخت قدردانی کرد و گفت: بسیاری از روسای دانشگاه ها رتبه های علمی بالایی دارند. با اینکه در قانون بودجه امسال حق مدیریت نداشتند، اما برای مدیریت دانشگاه های ایثارگر و ایثارگر به بهترین شکل ممکن عمل کردند.

وزیر علوم تاکید کرد: مسائل پژوهشی، فرهنگی و آموزشی نباید قربانی مسائل هزینه های جاری شود. اگر دانشگاهی برای تقویت زیرساخت های پژوهشی خود و انجام تحقیقات اهتمام لازم را به خرج ندهد، رتبه آن دانشگاه تحت تأثیر قرار می گیرد. بنابراین لازم است روسای دانشگاه ها حساسیت لازم را داشته باشند.

دکتر ذوالفیگل در خصوص اعلام برنامه های سال آینده از سوی وزارت علوم و دانشگاه ها گفت: پایان نامه ها.

وی با اشاره به اینکه هدف و فلسفه وجودی دانشگاه ها انجام فعالیت های علمی، پژوهشی، آموزشی، پژوهشی، فناوری، نوآوری و فرهنگی است، گفت: روسای دانشگاه ها باید به هر نحوی از تقویت این رشته ها حمایت کنند. به عنوان مثال، اعطای مقالات علمی و اعطای کمک هزینه برای تحقیقات و فناوری می تواند به ایجاد انگیزه و تقویت اعضای تیم تحقیقاتی کمک کند.

وزیر علوم با اشاره به اینکه بودجه پژوهشی و فرهنگی باید به جای آن هزینه شود، گفت: هیات وزیران در صورتی که 15 درصد بودجه به پژوهش و 3 درصد به فرهنگ اختصاص یابد، بودجه تفصیلی دانشگاه ها را تصویب می کند.

دکتر ذوالفیگل همچنین بر ساخت مسکن دستیاران علمی یعنی کارکنان دانشگاه و معلمان جوان تاکید کرد و گفت: رؤسای دانشگاه ها باید در این زمینه دقت زیادی داشته باشند. سازمان برنامه و بودجه نیز قول مساعدت در این زمینه را داد.

وی با اشاره به لزوم توسعه خوابگاه های ویژه متاهلین گفت: دانشگاه ها باید با اعتبارات ملی، استانی و خصوصی و همچنین توانمندی خیرین آموزش عالی برای ساخت خوابگاه متاهل، معاونت علمی در این زمینه اقدام جدی انجام دهند. و اعضای هیئت علمی.»

وزیر علوم با اشاره به گفتگو با مسئولان سازمان برنامه و بودجه گفت: امسال بس است. “

وزیر علوم همچنین به مذاکرات خود با اعضای دولت و موضوعات مطرح شده در جلسات هیئت دولت اشاره کرد و گفت: سازمان برنامه و بودجه باید بودجه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی را تا حد امکان افزایش دهد. حق عضویت در مجامع علمی بین المللی و برای اشتراک مجلات بین المللی و پورتال های منابع علمی هزینه ای دریافت می شود. در غیر این صورت علم جامع کشور آسیب می بیند.

دکتر ذوالفیگل با اشاره به لزوم تبیین فعالیت‌ها، دستاوردها و افتخارات دانشگاه‌ها در تریبون‌های عمومی گفت: روسای دانشگاه‌ها باید روابط عمومی خود را تقویت کرده و تعامل مناسبی با رسانه‌ها داشته باشند که این یک ضرورت و اجتناب‌ناپذیر است.

وی با تاکید بر حضور روسای دانشگاه ها در رسانه ها و اعلام برنامه ها و گزارش اقدامات، گفت: دانشگاه ها نسبت به مستندسازی زندگی و فعالیت های مدیران و نخبگان دانشگاهی خود و پخش آن از صدا و سیما اقدامات لازم را انجام دهند.

وزیر علوم تعامل مناسب با استانداران، مسئولان استانی و شهرستان را یک نیاز بسیار مهم برشمرد و گفت: دانشگاه ها باید از حضور این مسئولان در جلسات و شوراها و ارتباط مناسب با مسئولان استانی استفاده کنند چرا که این عزیزان می توانند حل بسیاری از مشکلات ارائه و حمایت از آموزش عالی.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.