نحوه صحیح برنامه ریزی درخواست های معلمان از دیدگاه معاون وزیر


ایسنا/ سمنان معاون وزیر و رئیس مرکز سنجش و نظارت بر کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش معتقد است مربیان و معلمان باید به گونه ای به عنوان معلم و در خانواده نیازهای خود را برطرف کنند.

محسن زارعی آبان تکریم و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در سالن شهید مطهری سمنان با بیان اینکه همه چیز در آموزش و پرورش باید جنبه آموزشی داشته باشد و لذا الزامات باید بر اساس این رویکرد دنبال شود.

رئیس مرکز سنجش و نظارت بر کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مدرسه تحول آفرین و معلم تحول آفرین باید به عنوان مصداق عینی سند اساسی طرح تحول نظام تعلیم و تربیت معرفی شود.

معاون وزیر با بیان اینکه سند اساسی طرح تحول باید با ارائه الگو ملموس و عینیت پیدا کند، تصریح کرد: ملاک اجرای سند اساسی طرح تحول نظام آموزش و پرورش مشخص نشده است، بنابراین از روی پیچیدگی باید از سند خودداری شود. و سختی

وی با اشاره به سند بنیادین تحول نظام آموزش و پرورش به تربیت دانش آموز در شش محور پرداخت و افزود: سند باید به زبان ساده و به دور از پیچیدگی توضیح دهد که دانش آموزی با تراز انقلاب اسلامی چه ویژگی هایی باید داشته باشد. . .

وی با بیان اینکه آموزش در جامعه صورت می گیرد، گفت: مدرسه محور آموزش و پرورش محله است و باید اجازه همراهی و مشارکت را به دست اندرکاران داد.

زارعی تاکید کرد: یکی از اقدامات خوب در مشارکت و همکاری آموزش و پرورش و جامعه، آزادسازی و تامین ورزش مدارس برای عموم مردم است.

وی در ادامه با بیان اینکه از مهارت های همراهی آموزش نباید غافل شد، ادامه داد: باید از اقشار مختلف جامعه کمک بگیریم و زمینه را فراهم کنیم تا سایر دستگاه های اجرایی، اولیا و همکاران در مدرسه حضور داشته باشند و نقش و مشارکت خود را مشخص کنند. سیستماتیک هستند.

زارعی افزود: زمانی می توانیم از جامعه بخواهیم که اجازه دهیم دستگاه های اجرایی و خانواده ما را در آموزش همراهی کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: امروزه آموزش مهارت های اجتماعی، مهارت های زندگی و سواد رسانه ای و در یک کلام توانمندسازی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان مورد نیاز است و برای تحقق این رویکرد باید از حمایت های اقشار مختلف استفاده می شد. “

زارعی بر حفظ جایگاه معلم در جامعه تاکید کرد و گفت: جامعه قدر و منزلت جامعه فرهنگی را می شناسد و فرهنگیان باید تلاش کنند تا حرمت آنان جریحه دار نشود و مشکلات و مطالبات خود را به شیوه معلمی و خانواده حل کنند.

رئیس مرکز سنجش و نظارت بر کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بدنسازان مدعی آموزش هستند و باید مطالبات خود را در قالب آموزش خانواده مطرح و پیگیری کنند.

وی تاکید کرد: همه چیز در آموزش و پرورش باید تربیتی باشد و الزامات مربیان نیز بر اساس این رویکرد دنبال شود تا راه پیروی از الزامات دیگران الگو باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: درخواست باید در چارچوب قانون و با ادبیاتی باشد که اجازه سوء استفاده از دشمن را ندهد و اکنون فرهنگیان فرهیخته با دبیری به وظایف خود عمل می کنند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که با حضور رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش و معاون استاندار سمنان برگزار شد، محمد دستارانی تقدیر و محمد شاه حسینی به عنوان روسای آموزش و پرورش استان سمنان معرفی شدند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.