نظارت بهداشتی بر آزمون‌های حضوری در مدارس فارس


ایسنا/فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که کارشناسان حوزه سلامت، روند برگزاری آزمون‌های حضوری در مدارس فارس را تحت نظارت کامل خواهند داشت.

دکتر عباس رضائیان‌زاده عصر شنبه ۱۸ دی به خبرنگاران گفت: کارشناسان سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس و کارشناسان سلامت محیط شبکه های بهداشت و درمان استان، بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در حوزه های برگزاری امتحانات مدارس استان نظارت می کنند.

او با یادآوری اینکه سویه اُمیکرون(omicron) همچنان در سراسر جهان گردش دارد، افزود: این سویه نیز مانند سایر واریانت‌های کروناویروس، نگرانی در خصوص افزایش و شدت شیوع بیماری را ایجاد کرده و دامن زده است.

رضائیان‌زاده با بیان اینکه در شرایط کنونی برگزاری حضوری آزمون های مدارس منجر به بروز دغدغه‌ های والدین و دانش آموزان همراه است، گفت: براساس تصمیم وزارت آموزش و پرورش امتحانات نهایی پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد شاخه نظری به صورت حضوری برگزار می شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شیوه برگزاری آزمون دیگر پایه ها نیز بر اساس شرایط موجود و تصمیم گیری مدیران مدارس و اداره آموزش و پرورش نواحی و شهرستان ها مشخص می شود.

رضائیان زاده با تاکید بر اهمیت سلامت دانش ‌آموزان، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اصول حفاظتی در حوزه های برگزاری آزمون را بسیار ضروری دانست و ادامه داد: در این راستا، ارزیابی و نظارت بر وضعیت آمادگی بهداشتی حوزه های امتحانی، شرط لازم برای برگزاری تمامی آزمون ها است.

او اضافه کرد: برای اطمینان بیشتر از حفظ آمادگی حوزه های برگزاری امتحانات، چک لیست کشوری پایش و نظارت حوزه ها، روز پیش از برگزاری آزمون و همچنین در زمان برگزاری آزمون از سوی کارشناسان سلامت شبکه های بهداشت و درمان، تکمیل و نتایج بازدید برای رفع نواقص به ادارات آموزش و پرورش ارائه می شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه دانش آموزان و همراهان آنان باید از تجمع در حوزه های برگزاری، پیش و پس از برگزاری هر آزمون خودداری کنند، اضافه کرد: همچنین رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی مناسب از یکدیگر، تهویه و گندزدایی محل آزمون ضروری است.

او ادامه داد: غربالگری دانش آموزان و بیماریابی پیش از ورود دانش آموزان به محل برگزاری امتحانات، باید انجام شود و در صورت وجود افراد مشکوک یا دارای علائم، جداسازی این افراد و حضور آنان در فضای قرنطینه برای شرکت در آزمون الزامی است.

رضائیان زاده با بیان اینکه از ابتدای همه گیری کووید ۱۹، آموزش­های بهداشتی ویژه والدین و دانش آموزان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی ارائه شده است؛ ابراز امیدواری کرد تا با توجه به پوشش بالای واکسیناسیون جامعه به ویژه در گروه دانش آموزان، کارکنان مدارس و معلمان، رعایت شیوه نامه های بهداشتی با نظارت فعال کارکنان سلامت، آزمون ها با ایمنی کامل برگزار شود و از نگرانی خانواده ها برای حضور فرزندانشان در مدارس کاسته شود.

انتهای پیام


خبرهای مهم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.