نقش فرهنگ و اقتصاد پایدار بر عوامل توسعه دهدشت تأثیرگذار بوده است

ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد امام جمعه دهدشت نقش فرهنگ و اقتصاد پایدار را از عوامل تاثیرگذار توسعه در این شهرستان برشمرد.

حجت الاسلام علی وحدانی فر در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر دهدشت با بیان اینکه فاقد مدیریت شهری هستیم، گفت: متاسفانه شورایی که یک مجلس شهری است و باید برنامه جامع توسعه داشته باشد، اما تصمیمات نشان می دهد که شورا نقشه راه مشخصی ندارد.»

وی از اعضای شورا خواست تا برای چهار سال باقیمانده این مسئولیت نقشه راه تهیه کنند و گفت: باید نظر کارشناسان، متخصصان و جوانان تحصیلکرده را جویا شد.

امام جمعه دهدشت نقش شهرداری را در انجام کارهای فرهنگی ضعیف دانست و تصریح کرد: نگاه شورا به مجموعه های فرهنگی ضعیف است و دغدغه فرهنگی در شهرداری وجود ندارد.

حجت الاسلام وحدانی فر خطرات زباله دانی را یادآور شد و افزود: میز و صندلی از سلامت انسان مهمتر است.

او مبلمان خیابان دهدشت را اشتباه خواند و گفت: آلمانی های شهرنشین هم هویت شهری ندارند.

وحدانی فر با بیان اینکه هیچ تصویری از شهر وجود ندارد و برخی از خیابان ها و پیاده روهای شهر توسط کسبه تصرف شده است، گفت: راه طی شده است، نباید به بهانه اینکه رای من از بین رفته است از وظایف خود دست برداریم.

امام جمعه دهدشت وجود مازاد نیروهای بدون تخصص در شهرداری را مشکل برشمرد و خاطرنشان کرد: وجود چنین نیروهایی عملا شهرداری را خسته کرده است.

وی از مجسمه های شهر یاد کرد و گفت: باید کارآفرین استخدام کنید و چرا به کارآفرینانی که به تعهدات خود عمل نمی کنند مجوز می دهید؟

وحدانی فر خواستار اقتصاد پایدار برای شهرداری شد و با بیان اینکه توانمندی های خوبی در شهر داریم، گفت: با دعوت از کارشناسان اقتصادی برای انجام کارهای علمی و اصولی، برنامه های سریع اقتصادی را برای استقلال مالی شهرداری ارائه کنیم.

امام جمعه دهدشت کار در حوزه فرهنگ را کمک به فضای شهری دانست و گفت: در این زمینه هیچ هزینه ای از دست نداده ایم و به زیباسازی فضای شهری کمک می کند.

محمد آران پور نیز در این دیدار از همراهی امام جمعه در حمایت از عمران شهری تشکر کرد.

رئیس شورای شهر دهدشت تنها درآمد شهرداری را از بازار روز دانست و با بیان اینکه 4000 واحد صنفی داریم گفت: این واحدها مالیات نمی دهند و کمبود مالیات به خود شورا برمی گردد.

وی گفت: یکی از راه های سرمایه گذاری در توسعه، استفاده از توانمندی های بخش خصوصی است.

نقش فرهنگ و اقتصاد پایدار بر عوامل توسعه دهدشت تأثیرگذار بوده است

آران پور یکی دیگر از راه های کمک به توسعه شهری را فعال سازی کمیسیون های 77 و 100 شهرداری عنوان کرد.

وی از فرماندار خواست با توجه به رها شدن مجسمه سازی در شهرستان توسط ادارات مسئول وارد عمل شود.

آران پور با بیان اینکه ساماندهی دفن زباله صرفاً خارج از شهرداری است، گفت: نهادهای دیگری از جمله منابع طبیعی و محیط زیست دخیل هستند. در شرایط کنونی تنها راه اجاره بولدوزر برای دفع صحیح زباله است.

علیرضا نیکویی زاده نیز در این جلسه با بیان اینکه بیشتر مشکلات شهری مربوط به فرهنگ مردم است، اظهار داشت: در زمان ولیعهد نورپردازی پارک ها به سرقت رفت که هزینه ای بالغ بر 400 میلیون برای شهرداری داشت.

به گزارش ایسنا، شهردار دهدشت مشکلات زباله را مربوط به سال های گذشته عنوان کرد و گفت: تعارضات اجتماعی اجازه مکان یابی جدید را برای این سایت نمی دهد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.