«همبازی» بعد از «ازدواج»؛ آره یا نه؟


یک روانشناس با بیان اینکه اگر مردم احساس کنند که ازدواج برای آنها قفس شده است، مطمئناً روابط زوجین آسیب می بیند، در خصوص محدودیت های رابطه زوجین با دوستان بعد از ازدواج، گفت: اما این زوج هستند که باید در این مورد صحبت کنند. و حد و مرزها را رعایت کنند و اولویت آنها ابتدا شوهر و خانواده و سپس دوستان باشد.

گوهر یسنا انزانی در گفت وگو با ایسنا، وی بیان کرد: زوجین باید حد و مرز گذراندن وقت با دوستان و صحبت در مورد خط قرمز همسر را تعیین کنند که چگونه با دوستان وقت بگذرانند و رعایت کنند که برای دوستی چه کاری ممکن است و چه نمی شود بدون ایجاد تنش در زندگی مشترکشان. . با افراد مناسب همراه باشید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ازدواج یا مجرد بودن دوستان بعد از ازدواج مهم است و زوجین فقط با افراد متاهل دوستی خود را حفظ کنند، گفت: مثال. ، افراد متاهل با دوستان متاهل خود و یا متاهل های دارای فرزند شباهت بیشتری با دوستان متاهل دارای فرزند دارند تا دوستان متاهل بدون فرزند، اما به طور کلی شناخت ویژگی های افراد و اهداف دوستی آنها بسیار مهم است. ارتباط

انزانی با بیان اینکه زوج ها با توجه به اولویت های زندگی مشترک باید در مورد انتظارات خود از دوستی با یکدیگر صحبت کنند، تصریح کرد: هر یک از زوجین از دوستان خود چه انتظاراتی دارند و برای چه هدفی با آنها دوست شده اند. این است. زوجین باید در نظر داشته باشند که آیا انتظار دارند دوستانشان به اندازه رفتن به کافه یا مسافرت یا به بعد، یعنی برقراری روابط دوستانه خانوادگی و مطابق با آن انتظارات، سرگرمی برای ایجاد دوستی داشته باشند یا خیر. افراد مناسب برای دوستی در واقع نوع دوستی و صمیمیت افراد با دوستانشان را باید اهداف زوجین مشخص کرد.

این روانشناس در پاسخ به این سوال که برخی از شوهران نگران دوستی های همسرشان هستند و معتقدند این دوستی ها می تواند منجر به زوال زندگی زناشویی و بدتر شدن آن شود، تصریح کرد: نگران باشید و بنابراین به دنبال کنترل شوهر و محدود کردن آن باشید. یا دوستی هایش در این شرایط توصیه می شود که زوج ها در مورد دوستانشان، انتظاراتشان از دوستانشان و اهدافی که برای آن فرد مناسبی را به عنوان دوست انتخاب کرده اند صحبت کنند تا بفهمند حق با کدام دوست است و در عین حال از قرمزی همسرشان پیروی کنند. خطوط اما تیپ شخصیتی افراد و میزان برون گرایی و درونگرایی آنها نیز در تداوم دوستی های بعد از ازدواج بسیار موثر است به طوری که یک فرد برون گرا هرگز نمی تواند پس از ازدواج و شوهر چنین فردی رابطه دوستی را قطع کند. او باید این ویژگی شخصیتی همسر یا شوهرش را نیز درک کند.

وی در عین حال به زوجین تاکید کرد که همیشه نگرانی ها و نگرانی های همسرتان را در رابطه با دوستی خود درک کنید، زیرا او به رابطه شما با دوستانتان به عنوان فردی منطقی و بی طرف نگاه می کند و می تواند دغدغه های شما را رعایت کند. وقتی با دوستان خود ارتباط برقرار می کنید از نظر عاطفی متوجه آنها نمی شوید و حد و مرزهای مناسبی را در دوستی تعیین نکرده اید.

به گفته وی، هر فردی به انتخاب دوست و در حدود ایجاد دوستی با دیگران ایمان دارد و از این رو لازم است زوجین نظر یکدیگر را در مورد انتخاب دوست بدانند و خطوط قرمز دیگری را رعایت کنند.

انزانی در پایان سخنان خود تاکید کرد: در مجموع نمی توان تصمیم کلی در مورد این که یک زوج بعد از ازدواج با دوستان رابطه کامل داشته باشند یا خیر. . زوج ها باید ببینند از دوستی خود چه می خواهند، تا چه حد و تا چه حد قصد ادامه این دوستی ها را دارند، سپس با همسر خود در مورد این رابطه صحبت کنند، به توافق برسند و مرزها و خطوط قرمز تعیین شده را رعایت کنند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.