هیچ مانعی برای توسعه روابط آذربایجان غربی و جمهوری آذربایجان وجود ندارد


ایسنا/ آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی گفت: هیچ مانعی برای توسعه روابط این استان با جمهوری آذربایجان وجود ندارد و ما با تمام توان می خواهیم روابط خود را با این کشور ارتقا دهیم.

محمدصادق معتمدیان در دیدار با علی علیزاده سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با تشریح توانمندی ها و پتانسیل های استان در بخش های مختلف، افزود: ظرفیت های بسیاری در آذربایجان غربی وجود دارد که می توان از آنها برای بهبود روابط استفاده کرد. .” اقتصاد را فراهم کرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به وجود اجتماعات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی مردم آذربایجان غربی با جمهوری آذربایجان گفت: این جوامع مذهبی، فرهنگی و اجتماعی زمینه دوستی و ارتباط مردم غرب را افزایش داده است. آذربایجان. دو منطقه “.

وی با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم به موضوع روابط با همسایگان و بهبود روابط در همه زمینه ها با کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان، افزود: در حال حاضر ارتباط بسیار خوبی بین آذربایجان غربی و جمهوری آذربایجان وجود دارد. نخجوان که داریم. امیدوارم با باکو هم ارتباط برقرار کنید.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در شرایط مزمن یکی از معدود مرزهایی که بسته نشد، مرز ایران و جمهوری آذربایجان بود، افزود: این امر اهمیت روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور را نشان می دهد.

معتمدیان آذربایجان غربی را شاهراه کریدورهای بین المللی و دارای سه فرودگاه با ظرفیت مسافر و بار قابل توجه عنوان کرد. کشاورزی، صنعت و به ویژه صنایع تبدیلی و بالقوه قابل توجه در حوزه گردشگری با استفاده از ظرفیت آثار تاریخی و طبیعی، این استان را به یکی از استان های با ظرفیت بالا در زمینه سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

وی گفت: یکی از اولویت های ما در صادرات کالاهای مختلف به ویژه صنایع تبدیلی و کنسانتره میوه، کشورهای همسایه است و از همکاری در این زمینه استقبال می کنیم.

استاندار آذربایجان غربی از آمادگی استان برای مشارکت در بازسازی مناطق آزاد شده از جنگ اخیر قره باغ خبر داد و گفت: ما به طور جدی علاقه مند به افزایش ارتباط بخش خصوصی با جمهوری آذربایجان هستیم.

وی همچنین خواستار افتتاح دفتر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه در باکو شد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.