واشنگتن در تلاش است تا کمک های بشردوستانه به یمن را در جریان آتش بس افزایش دهد


فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن با رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ دیدار و درباره راه های افزایش کمک های بشردوستانه به یمن در جریان آتش بس کنونی گفت وگو کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، در اول آوریل، هانس گراندبرگ، نماینده سازمان ملل در یمن اعلام کرد که بخش‌هایی از جنگ یمن با آتش‌بس دو ماهه موافقت کرده است که می‌تواند تمدید شود.

پس از آتش بس، وزارت امور خارجه امروز (شنبه) در پیامی در توئیتر اعلام کرد که تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه این کشور در امور یمن، برای افزایش کمک های بشردوستانه به یمن با پیتر مورر، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ دیدار کرد. آتش بس

دو طرف همچنین درباره رفع شکاف های بودجه ای که دسترسی میلیون ها نفر در یمن به کمک های حیاتی را کاهش داده است، گفتگو کردند.

وزارت امور خارجه در بیانیه ای اعلام کرد که زمان افزایش کمک های بشردوستانه به یمن فرا رسیده است.

در 17 مارس، سازمان ملل متحد اعلام کرد که 1.3 میلیارد دلار کمک مالی از 36 کمک کننده برای پروژه بشردوستانه 2022 خود در یمن دریافت کرده است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در کنفرانسی در مورد وضعیت جدی بشردوستانه در یمن، از جمله هزینه طرح سازمان ملل برای پوشش 17.3 میلیون نفر از مردم یمن، به دنبال 4.27 میلیارد دلار بود.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، یمن بیش از هفت سال است که شاهد یک جنگ مداوم با 377 هزار کشته و 126 میلیارد دلار خسارت به اقتصاد یمن تا پایان سال 2021 است.

بر اساس این گزارش، اکثر نقاط کشور با حدود 30 میلیون نفر در یکی از بدترین بحران های غذایی و بهداشتی قرار دارند.

از سوی دیگر، سازمان ملل از برگزاری یک رویداد بین المللی جمع آوری کمک های مالی برای طرح تخلیه این مخزن که بیش از یک میلیون بشکه نفت خام در سواحل استان حدیده در غرب یمن ذخیره می کند، خبر داده است.

دیوید گریسلی، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن، نوشت: در روز زمین (22 آوریل هر سال)، سازمان ملل به جلوگیری از یک فاجعه انسانی در سواحل دریای سرخ و حفاظت از محیط زیست یمن کمک می کند. ، در تلاش است تا یک رویداد برگزار کند. رویداد برای دریافت کمک مالی برای تخلیه کشتی.

در یازدهم این ماه، سازمان ملل متحد از حامیان بین‌المللی خواست تا حدود 80 میلیون دلار برای تامین مالی پروژه پیشگیری از نشت نفت از مخزن فرسوده صفر در سواحل غربی یمن جمع‌آوری کنند.

Safer که 45 سال پیش ساخته شده و به عنوان مخزن ذخیره و شناور استفاده می شود، اکنون با 1.1 میلیون بشکه نفت خام به ارزش حدود 40 میلیون دلار بارگیری می شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.