واکنش فدراسیون به انتقادات گزینشی از تیم ملی پینگ پنگ و بی نوشیدنی


دبیر فدراسیون تنیس روی میز گفت: فدراسیون بازیکنانی را به بازی ها اعزام کند که شانس موفقیت بیشتری دارند.

پیمان حسنی در گفت وگو با ایسنا، درباره گلایه بازیکنان از انتخابی تیم ملی و غیبت نوشاد عالمیان و نحوه انتخاب بازیکنان برای جدول انفرادی بازی های کشورهای اسلامی و آسیایی گفت: تیم داشتم، رفتم. تصمیم بگیرید که چه کسی باید نقش فرد را بازی کند. تصور این است که کمیته ملی المپیک کیفیت را در نظر گرفته و بهترین نفرات اعزام خواهند شد. سهمیه تنیس روی میز دو نفره بود و با صحبتی که داشتیم به سه نفر افزایش یافت تا به یک تیم بپیوندند. چیزی که من استنباط می کنم این است که با توجه به بحث کیفی، اگر نیما و نوشاد عالمیان اعزام نشوند، قطعا اجازه اعزام به تیم ملی تنیس روی میز را نمی دهند. به هر حال به دنبال اعزام هستند که کدام رشته می تواند مدال یا موفقیتی کسب کند و کدام نفر را در نظر بگیرند. نوشاد علم در رده 70 جهان قرار دارد و کادر فنی و فدراسیون با توجه به عناوینی که در سال های اخیر کسب کرده تصمیم گرفته اند در انتخابی شرکت نکنند.

وی ادامه داد: به نظر من نه به عنوان دبیر فدراسیون، بلکه به عنوان یک کارشناس بهترین بازیکن باید از روند انتخابی تیم ملی کنار گذاشته شود زیرا به هر حال او بازیکنی است که خیلی ها نشان داده است. بار در سطح بین المللی اتفاقاتی که تیم ملی می تواند به آنها افتخار کند. از طرفی اگر نوشاد هم در انتخابی تیم ملی شرکت می کرد فرقی نمی کرد چون با توجه به پتانسیل و توانایی های فنی او قطعا در تیم ملی انتخاب می شد. او هر زمان که انتخاب شد حداقل 12 سال در تیم ملی حضور داشته است.

وی با اشاره به اینکه همه بازیکنان دوست دارند در جدول انفرادی حضور داشته باشند، تاکید کرد: در مسابقات چند رشته ای همه فدراسیون ها این کار را انجام می دهند و کسانی که شانس موفقیت بیشتری دارند اعزام می شوند. نکته اینجاست که اگر نیما و نوشاد در تیم ملی گل نخوردند یا اصلا بازی نکردند، آیا بازیکنان دیگر شانس قهرمانی در بازی های آسیایی را دارند؟ همه بازیکنان دوست دارند در بازی ها و جام جهانی شرکت کنند و این برای آنها افتخارآفرینی است اما فدراسیون باید کسانی را که شانس بیشتری برای موفقیت دارند را بفرستد. همه دوست دارند بهترین نفرات اعزام شوند و تیم بهترین نتایج را بگیرد.

حسنی با بیان گلایه بازیکنان از عدم شرکت در مسابقات بین المللی تصریح کرد: بر اساس لیست اعلام شده از سوی شورای برون مرزی فدراسیون تنیس روی میز از نظر عملکرد در 9 ماهه سال 1400 در جایگاه سوم قرار دارد که حدود 70 درصد از آن را پرداخت کرده است. هزینه ها وضعیت مالی فدراسیون مثل قبل بود، اما هر چقدر دلار در سال 98 بود، حالا ببینید دلار چقدر است. در بسیاری از نقاط دنیا حتی پیشرفته ترین بازیکن هم نمی تواند به فدراسیون بگوید برای اعزام او به مسابقات به من پول بدهید و هر جایزه ای که می گیرد متعلق به اوست. همه مسابقات بین المللی یک دلار جایزه دارند و بازیکنان تاکنون یک دلار هم به فدراسیون نداده اند. ما در حال برنامه ریزی و اجرای هسته اصلی هستیم و نه تنها تیم بزرگسالان باید مستقر شوند، بلکه باید تیم های اصلی نیز در نظر گرفته شوند.

وی در پاسخ به این سوال که اکثر بازیکنان مطرح اروپا لژیونر هستند و آیا این موضوع کمکی به کاهش هزینه اعزام آنها به مسابقات نمی کند؟ وی گفت: هزینه کمتر می شود اما تفاوت آنچنان زیاد نیست. بازیکنان باید خودشان شرکت کنند. با این حال فدراسیون هزینه های متفاوتی دارد. فدراسیون در سال های اخیر بیش از بودجه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حمایت مالی کرده است اما هزینه آن زیاد است.

حسنی در خصوص صحبت های آروین رویینتن که در لیگ آلمان حضور دارد و به دلیل مسابقه نمی تواند در انتخابی تیم ملی شرکت کند، گفت: مراحل انتخابی تیم ملی با کادر فنی بود. از طرفی، ناگفته نماند تاریخچه، چقدر مردم مشکل دارند. ما نمی توانیم تاریخ را با 32 بازیکن دعوت شده مطابقت دهیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.