واگذاری 3549 هکتار از اراضی اشغالی آذربایجان غربی


ایسنا/ آذربایجان غربی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی بیان کرد: برای 160 هزار هکتار از اراضی حاشیه دریاچه ارومیه سند تک برگی اخذ شد.

میرصمد موسوی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، افزود: کل مساحت خشک استان بالغ بر 3 میلیون و 800 هزار هکتار است که برای آن 2 میلیون و 843 هزار. هکتارها اسناد تک برگی به نام جمهوری اسلامی است که ایران 160 هزار هکتار از این اراضی را از حاشیه دریاچه ارومیه به دست آورده است.

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت حوضه رودخانه های استان با اشاره به اینکه هنوز برای 40 هزار هکتار از اراضی ارومیه سند تک برگ اخذ نشده است، گفت: امسال 3 هزار و 549 هکتار از اراضی تصرف افراد توسط اداره کل خلع ید شد. مراجع ذیصلاح

وی با اشاره به اینکه توسعه پایدار در گرو حفظ منابع طبیعی است، گفت: هر جا که منابع طبیعی اجرا شده و طرح های مدیریت حوضه رودخانه ها انجام شود از بروز بحران های زیست محیطی جلوگیری شده است.

موسوی با تاکید بر اجرای پویش 5 ساله سراسری بذر و نهال با شعار ایران سبز و ایرانی قوی خاطرنشان کرد: ضرورت حفاظت از منابع طبیعی و آشنایی عموم مردم با اهداف سازمان در حال اجراست.

موسوی با اشاره به اجرای طرح تثبیت گرد و غبار در حاشیه دریاچه ارومیه و شهرستان های ارومیه، سلماس، میاندوآب، گفت: در طول اجرای این طرح 2067 هکتار نهال و درختچه، 163 کیلومتر برف باریده است. مزارع بادی، 2600 هکتار بذر و 249000 هکتار نیز سیستم چرای طبیعی ایجاد کرده اند.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی دارای 27 حوزه رودخانه و 4 حوضه اصلی رودخانه است گفت: تاکنون یک میلیون و 252 هزار هکتار پروژه مطالعاتی انجام شده است که از این میزان 534 هزار هکتار و 299 هزار هکتار است که هزاران هکتار آن است. در حال اجرا شدن

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت حوضه رودخانه آذربایجان غربی ادامه داد: امسال عملیات مکانیکی در 31 هزار و 864 هکتار و عملیات بیولوژیکی در 1250 هکتار با اعتبار 100 میلیارد در استان انجام شد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.