وعده وزیر ارشاد برای حل مشکل کاغذ


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به مسائل کاغذی گفت: روز این وزارتخانه. ”

به گزارش ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی در مراسم افتتاحیه سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که امروز (سه شنبه 30 اردیبهشت) برگزار شد، با اشاره به برخی مسائل ناشران و نویسندگان در حوزه عرضه کاغذ، اظهار کرد: با وجود مشکلات عرضه، ارز. ما در نظر داریم نیازهای ناشران را برآورده کنیم. همکاری بخش‌های مختلف از جمله نظام بانکی جلب شده و امید است با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در تولید کاغذ به خودکفایی کامل برسیم.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، 3000 کتابخانه عمومی در کشور وجود دارد و در هر استان قرار است مجموعه های جدیدی ایجاد شود که بتواند فضاهای مطالعاتی جدیدی را ارائه دهد.

اسماعیلی یکی دیگر از سیاست های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را حمایت از کتابفروشی ها دانست و گفت: کتابفروشی نماد فرهنگی هر شهر است. با سیاست های منسجم اتخاذ شده، بر آنیم تا در پایان حاکمیت مردمی شاهد رشد کمی و کیفی کتابفروشی ها و پاسخگویی به خواسته رهبر معظم انقلاب در امر کتابخوانی باشیم.

به گزارش نمايشگاه كتاب، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين با اشاره به نمايشگاه كتاب تهران، تصريح كرد: با وجود شرايط خاص بيماري عروق كرونر، سعي كرديم مجوز مشروط را بگيريم و خدا را شكر اين بيماري هم‌اكنون است. در ضعیف ترین نقطه خود قرار دارد.

اسماعیلی اختصاص 90 هزار مترمربع به این نمایشگاه را مهم برشمرد و گفت: از تمام فضاهای سرپوشیده مسجد استفاده شده است.

وی با یادآوری فروش یک میلیون و 350 هزار جلد کتاب در سال گذشته در نمایشگاه مجازی کتاب گفت: در 2900 روستا و 1200 شهر خریدار کتاب داشتیم.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امسال علاوه بر برگزاری مراسم حضوری، سامانه فروش مجازی فعال شد و فرصت مناسبی برای خرید کتاب در اختیار شهروندان قرار گرفت.

اسماعیلی گفت: با همکاری شرکت پست کتاب درب منزل شما تحویل داده می شود تا با این اقدامات ما را به تحقق شعار فرهنگی نزدیک کند.

وی همچنین با اشاره به حضور ناشران و میهمانان از 32 کشور در این نمایشگاه خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب فرصتی برای گسترش دوستی ها و دوستی ها است و در این نمایشگاه ترجمه آثار ایرانی به زبان های دیگر به طور برجسته تهیه شد.

سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی (ره) و به‌طور مجازی در سامانه ketab.ir از تاریخ 31 تا 30 فروردین 1301 برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.