ویژگی های آیت الله ری شهری از دیدگاه شریعتمداری


وزیر سابق کار در خصوص شخصیت آیت الله ری شهری گفت: آن مرحوم علاوه بر عرصه های فرهنگی و علمی در امور اجرایی در دولت و دادگستری نیز موفق بود و خوشبختانه طلاب بسیاری را برای فرهنگ سازی آماده کرده است. و آینده علمی کشور».

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری – وزیر اسبق تعاون، کار و رفاه – در گفت وگویی درباره شخصیت آیت الله ری شهری اظهار کرد: پادشاهی ری شهری شخصیتی چند بعدی و چند بعدی داشت. او فردی بود که در کنار علم و دانش از خرد جمعی خاصی برخوردار بود، نظم و انضباط.

وی ادامه داد: همانطور که در پیام رهبر معظم انقلاب دیدیم ایشان فرمودند آیت الله ری شهری هم در فرهنگ و هم در پژوهش ذخیره ارزشمندی برای انقلاب بود. آیت الله ری شهری قبل از انقلاب تا پیروزی انقلاب و سپس رهبری امام راحل و رهبری رهبر معظم انقلاب در حکومت و عدالت خواهی نقش آفرینی کرد و در همه عرصه ها موفق بود.

وی تاکید کرد: در عرصه فرهنگ و علم، دارالحدیث تأسیس شد که به عنوان مرکز مهم حدیث و بیان اهل بیت(ع) و تبیین فرهنگ غنی اسلام بی نظیر است. و امروزه در جهان اسلام و نه تنها تشیع، مقدار حکمت در این مرکز نوشته شده است.

شریعتمداری یادآور شد: از سوی دیگر زمانی که محراب عبدالعظیم الحسنی (ع) را تحویل گرفت، 5 هزار و 600 متر فضا به او داده شد، اما امروز بالغ بر 170 هزار متر مربع فضای فرهنگی از جمله کتابخانه، موزه وجود دارد. و فضاهای فرهنگی برای کودکان و نوجوانان. حتی مجتمع دارالشفا را راه اندازی کرد که یک مجتمع پزشکی خوب در جنوب شرق تهران است. همچنین دارالمومنین را برای مؤمنان نیازمند راه اندازی کردند که به اقشار محروم این منطقه خدمات ارائه می کنند.

وی افزود: در مسائل اداری و اجتماعی همواره یار و یاور امام راحل بوده است. ایشان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نزد آیت الله مشکینی و سپس امام راحل و رهبر معظم انقلاب حضور داشتند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.