پارتی گیت بر اساس اصول قدیمی جانسون پاسخ داد


بر اساس نتایج اولیه، حزب محافظه کار بوریس جانسون کنترل حوزه های رای گیری طولانی مدت خود را در لندن از دست داده است و سایر نقاط شاهد کاهش در انتخابات محلی بوده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، مهمانی بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در منطقه “واندسورث” لندن شکست خورد. منطقه ای که از سال 1978 پایگاه احزاب بوده است. در پایتخت بریتانیا، رای دهندگان از انتخابات محلی برای ابراز خشم خود به قیمت بحران زندگی استفاده کرده اند. جنجال پارتی گیت. عنوان کردن.

حزب کارگر همچنین برای اولین بار در انتخابات شورای منطقه ای وست مینستر پیروز شد، منطقه ای که اکثر نهادهای دولتی در آن مستقر هستند. محافظه کاران همچنین در منطقه بارنت شکست خوردند که از سال 1964 به جز دو انتخابات تحت کنترل محافظه کاران بود.

کر استارمر، رهبر حزب کارگر بریتانیا به حامیان خود گفت: «نتایج فوق‌العاده است، آنها واقعاً خارق‌العاده هستند». باور کنید، این یک نقطه عطف در عمق انتخابات عمومی 2019 است.

نتایج نهایی این انتخابات که تا پایان امروز اعلام می شود، مهم ترین نظرسنجی های عمومی سال 2019 است، سالی که بوریس جانسون در آن بزرگترین پیروزی حزب محافظه کار برای 30 سال گذشته.

نتایج اولیه نشان می‌دهد که اگرچه حزب در برخی از پایگاه‌های مردمی دیرینه‌اش شکست خورده است، اما همچنان در مرکز و شمال انگلیس حامیانی دارد که از سیاست خروج آن در سال 2016 حمایت کردند.

جانسون ماه گذشته به دلیل نقض قوانین قرنطینه سلطنتی 2020 مجرم شناخته شد و اولین نخست وزیر بریتانیا شد که در دوران تصدی خود به نقض قانون محکوم شد. این انتخابات آزمونی برای جانسون است.

جانسون ماه‌هاست که برای بقای سیاسی می‌جنگد و از دست دادن شوراهای منطقه‌ای کلیدی لندن، جایی که محافظه‌کاران تقریباً ناپدید شده‌اند، فشار بر او را افزایش خواهد داد. نخست وزیر بریتانیا به دلیل شرکت در سایر دوره های قرنطینه با چندین اتهام پلیس روبرو است.

در این انتخابات که دیروز (پنجشنبه) برگزار شد، تقریباً 7000 کرسی شورا، از جمله تمامی شوراهای اسکاتلند، ولز، و یک سوم کرسی های شورا در سایر نقاط بریتانیا، برنده خواهند شد.

از دست دادن آرا در شهرستان های ویندزورث، بارنت و وست مینستر نشان می دهد که جانسون، که دو بار در شهر لندن پیروز شده است، محبوبیت خود را در شهر خود از دست داده است. به نظر می رسد حمایت او از بریگز به قیمت از دست دادن حامیان لندنی اش تمام شده باشد، زیرا اکثر رای دهندگان لندن با عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا موافق بودند.

جان کرتیس، استاد سیاست در دانشگاه استراثکلاید، می گوید، نتایج اولیه حاکی از آن است که حزب حاکم بریتانیا 250 کرسی از دست داده است و ممکن است حزب محافظه کار بزرگترین حزب در انتخابات بعدی نباشد.

با این حال، برخی از رهبران شورای محافظه‌کار، دولت او را مسئول جریمه‌های جانسون و هزینه‌های بالای زندگی در از دست دادن کرسی‌های محافظه‌کاران دانستند و از جانسون خواستند استعفا دهد.

پیش از این نیز برخی از اعضای حزب جانسون در اعتراض به بحران احزاب، خواستار رای اعتماد به نخست وزیر انگلیس شده بودند.

ادامه مطلب

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.