پرداخت بیش از 4 میلیارد تومان تسهیلات به خانوارهای تحت تکفل خراسان شمالی


ایسنا/ خراسان شمالی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی از پرداخت 4 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات به خانواده های آسیب پذیر این استان خبر داد.

سعید آیتی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: تسهیلات برای خانواده های افراد تحت تکفل یا فرزندان آنها یا بهبود یافتگان از اعتیاد.

وی گفت: برای ارائه این تسهیلات، مشاغل کوچک و داخلی راه اندازی شده و هم اکنون نمایشگاهی با 60 غرفه در بجنورد برای فروش محصولات خود برپا شده است.

آیتی افزود: از سوی دیگر این دبیرخانه برای حمایت از بهبود یافتگان حمایت بیمه ای داشته است تا کارفرمایانی که از بهبود یافتگان استفاده می کنند بخشی از بیمه خود را دریافت کنند.

وی ادامه داد: طی سال جاری 52 نفر بهبود یافته از اعتیاد از این خدمت بهره مند شده اند.

این مسئول درباره بهبودی معتادان نیز خاطرنشان کرد: 2 تا 15 درصد افرادی که اعتیاد را ترک می کنند دیگر به سمت مواد مخدر نمی روند و مابقی با زمی به چرخه اعتیاد بازمی گردند.

وی گفت: یکی از مهم ترین دلایل بازگشت به چرخه اعتیاد اعتیاد جسمی و روحی به مواد مخدر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی تاکید کرد: خانواده های بهبودیافته باید در زمان ترک اعتیاد از این افراد حمایت لازم را داشته باشند و امکان بازگشت به مصرف مواد مخدر کاهش یابد.

وی در ادامه از افزایش دو تا سه برابری تعداد معتادان متجاهر خبر داد و گفت: در حال حاضر 300 معتاد متجاهر در کمپ های ترک اعتیاد تحت درمان هستند.

به گفته آیتی، رشد جمع آوری معتادان متجاهر از دی ماه امسال آغاز شد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.