پلی اکریلیک را به ظرفیت نامی خود بیاورید


ایسنا/ اصفهان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: میلیون ها دلار ارز برای واردات اکریلیک به عنوان یکی از محصولات استراتژیک کشور صادر می شود.

امیررضا نقش عصر امروز (چهارشنبه 7 اردیبهشت) در مراسم راه اندازی مجدد کارخانه اکریلیک 2 شرکت پلی اکریل ایران به عنوان تنها تولید کننده الیاف اکریلیک در ایران، ابراز امیدواری کرد این واحد در سال تولید، اشتغال و کارآفرینی راه اندازی شود. : سد راه تولید باشیم و این دغدغه مقام معظم رهبری است. این یک حرکت جهادی و یک مدیریت جهادی است و ما در کشور به این مدل حرکت ها نیاز داریم.

وی با بیان اینکه اصفهان با بیش از 11 درصد تولید ناخالص داخلی کشور دومین استان صنعتی کشور است، افزود: 10 هزار شرکت تولیدی تنها در شهرهای صنعتی استان اصفهان مستقر هستند و اصفهان علاوه بر قطب صنعتی، ظرفیت در کشاورزی. .

به گزارش ایسنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه هر چه ظرفیت استان بیشتر باشد، چالش های آن بیشتر می شود، گفت: از 10 هزار واحد تولیدی مستقر در شهرهای صنعتی، تعداد زیادی از شرکت ها راکد هستند و 30 تا 40 شرکت راکد هستند. درصد این واحدها زیر 60 درصد ظرفیت کار می کنند، بنابراین بازگشت این واحدها به باند تولید از اولویت های اصلی استان است.

وی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری از 670 مورد تحلیل شده توسط متقاضی در زمینه تسهیل تولید و رفع موانع تولید، پس از بررسی، 180 مورد از رکود خارج و به ظرفیت تولید بازگشتند.

نقش خاطرنشان کرد: به همین منظور پلی اکریلیک زدم و به ظرفیت اسمی تا کارخانه اکریلیک رساندم.

وی گفت: میلیون ها دلار ارز برای واردات اکریلیک به عنوان یکی از محصولات استراتژیک کشور از کشور خارج می شود که امیدواریم با تلاش و همدلی بتوانیم موانع را برطرف کرده و بسیاری از صنایع را یکی پس از دیگری قرار دهیم. و وحدت».

پروین صالحی نماینده مردم شاد در مجلس وی همچنین در این مراسم گفت: پس از فرار و فراز و نشیب های کارخانه در دهه 90 و نابسامانی های اقتصادی کشور، امروز در هفته کارگر شاهد افتتاح خط 2 اکریلیک هستیم و خوشحالیم که تیم جدید بالاخره موفق شده است. این کشتی متلاطم را در سه ماه گذشته به ساحل رساند.» .

وی افزود: تا زمانی که نقشه راه مقام معظم رهبری برای تولید را رعایت کنیم، مواد اولیه و سایر نیازهای کارخانه پلی اکریل را تامین خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: این کارخانه نگین ایران و خاورمیانه بوده است. امیدواریم آن را به گذشته برگردانیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان وی در این مراسم با بیان اینکه بیش از پنجاه درصد سهام پلی اکریل سهام خرد است، گفت: این سهامداران در دهه گذشته متضرر شده اند و کارکنان پلی اکریل در این مدت تحت فشار زیادی بوده اند.

امیرحسین کمیلی گفت: اکنون شاهد آغاز رونق این مجموعه و بازگشت آن به گذشته خواهیم بود و این مجموعه تنها کارخانه اکریلیک در ایران است.

وی تاکید کرد: تلاش می کنیم مواد اولیه داخلی پلی استر و همچنین واحد اکریلیک را تسهیل و تامین کنیم تا راه اندازی مجدد آن متوقف نشود و قول مساعدت و تلاش برای حفظ حداکثر ظرفیت پلی اکریلیک را می دهیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.