پیام تسلیت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پی درگذشت مادر شهیدان در قجای


مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با صدور پیامی درگذشت مادران شهیدان حسن و حسین قجایی را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، متن این پیام به شرح زیر است:

به نام خدا

ما برای خدا هستیم و به سوی او باز می گردیم

پدران و مادران شهدا یکی از مهمترین ابزار الهی برای تداوم جهاد بودند. برای شکست دادن ملت؛ برای اینکه انقلاب در بازی های شانسی جهانی و در این تقابل جهانی شکست نخورد، نمی توانند آن را از میدان خارج کنند.

“امام خامنه ای”

با تأسف فراوان مطلع شدیم «حاجیه خانم فاطمه صادق زاده» مادر بزرگوار شهیدان گرانقدر حسن و حسین قجایی (از فرماندهان و مؤسسان لشکر 27 محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم) و همچنین همسرش. رزمنده دریادل دار فانی را وداع گفت و به گلایه های شهید پیوست.

امیدواریم تربیت فرزندان سرافرازی چون شهیدان حسن و حسین قجایی در دامان این بانوی مؤمن، صبور و فداکار به او و اجر فراوان مجاهدت فرزندانش کمک کند.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس ضمن عرض تسلیت به مقام معنوی این مادر بزرگوار، این مصیبت را به ملت شریف ایران، خانواده معزز شهدای قجه و سایر بازماندگان و از درگاه خداوند متعال تسلیت می گوید. مادر صبور.درجات و بهشت ​​و صبر و اجر و سلامتی برای بازماندگان.

امید است روح پاک و مطهرش در کنار فرزندان شهیدش میهمان سفره ائمه (ع) باشد.

سردار شهید حسین قاجی در صبح روز عاشورای سال 1337 در زرین شهر اصفهان در دستان خسته پدر کشاورزش قرار گرفت و زیر نظر تربیت حکیمانه پدر بزرگ شد. او در 7 سالگی به مدرسه رفت و تا فارغ التحصیلی درس خواند.

از کودکی علاقه زیادی به کشتی داشت و چندین سال متوالی به عنوان اولین قهرمان شهرستان و استان اصفهان معرفی شد و وارد مسابقات انتخابی تیم ملی شد. در سال 1974 وارد سیاست شد. وی در سال 1356 به قم مهاجرت کرد و توسط ماموران ساواک دستگیر شد. وی همچنین چندین بار برای فعالیت های سیاسی به شیراز و قم سفر کرد.

با پیروزی انقلاب به استخدام کمیته درآمد و مدتی بعد به اتفاق دوستانش سپاه زرین شهر را تأسیس کرد و خود پوشش سبز این نهاد مقدس شد. قجایی سپس به عنوان سرپرست گروه به سنندج رفت و چهار ماه خالصانه در آن شهر خدمت کرد. وی در بازگشت به زادگاهش مسئولیت عملیات سپاه پاسداران در زرین شهر را بر عهده گرفت.

مدتی مسئولیت توپخانه مریوان و بدنه دزلی را پذیرفت. دیری نگذشت که به عملیات سپاه مریوان و دزلی معرفی شد. حسین ماه ها با ضدانقلاب مبارزه کرد و به عنوان فرمانده عملیات در عملیات محمد رسول الله (ص) حضور داشت.

پس از شرکت در عملیات فتح المبین به عنوان فرمانده گردان سلمان فارسی در عملیات بیت المقدس شرکت کرد. شتافت.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.