پیام مدیرکل هنرهای نمایشی در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان


ایسنا/ همدان کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی استان در پیامی به بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان نوشت: جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با هدف ایجاد شرایط بهتر برای کودکان در ابعاد مختلف آموزشی، تربیتی، امیدی و کارآمدی برگزار می شود. . ایران ایرانی اسلامی است که بر اساس فرهنگ اصیل، غنی و متنوع بنا شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، در پیامی دکتر کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی جشنواره بیست و هفتم، آمده است: برای تئاتر، در دیدگاه ها و رویکردهای مختلف، بسیار متفاوت و متفاوت است. کارکردهای مختلفی ذکر شده است و در زمینه های مختلف آثار ویژه ای برای این هنر تعریف و تصور شده است.

در مورد کودکان و نوجوانان، رویکردهای آموزشی علاوه بر کارکردهای معمول تئاتر، شکل برجسته تری به خود گرفته و بیشتر مورد توجه دست اندرکاران، مخاطبان و جامعه علمی اعم از روانشناسان، جامعه شناسان و پژوهشگران حوزه تئاتر قرار گرفته است. آموزش و پرورش و خانواده ها قرار داده شده است.

پرداختن به این جنبه از کارکردهای نمایشی مستلزم شناخت همه جانبه کودک و نوجوان و دنیای وسیع و خاص آنهاست. شناخت شامل شاخه های مختلف روانشناسی، علوم تربیتی، علوم انسانی، جامعه شناسی به همراه تسلط کامل و عمیق بر اشراف بر شیوه های اجرایی و فنی تئاتر است.

این فیلم کوتاه حاکی از اهمیت بسیار ویژه فعالیت های تئاتر برای کودکان و نوجوانان در هر شاخه و جایگاهی است.

جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با هدف ایجاد شرایط بهتر در جنبه‌های مختلف تربیتی، تربیتی، امیدی و اثربخشی کودکان در ایران بر اساس فرهنگ اصیل، غنی و متنوع ایرانی اسلام برگزار می‌شود. بی شک این می طلبد که همتی در تمامی سطوح سیاست گذاری، مدیریتی و اجرایی همت بزرگی داشته باشد. چرا که نسل آینده جامعه و تأثیرگذاران و آینده سازان ایران عزیز، کودکان و نوجوانان امروزی هستند و یکی از رسالت های برجسته در عرصه فرهنگ و هنر، برنامه ریزی کارشناسانه و کار ثمربخش در این زمینه است.

با آرزوی پیروزی و سربلندی برای همه هنرمندان، گروه های نمایشی، همکاران و برگزارکنندگان این رویداد بزرگ هنری، امیدوارم قدم 27 این جاده پر خطر، ما و تئاتر کودک و نوجوان را به اهداف و چشم انداز این جشنواره نزدیک کند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.