چرا اجازه بازی دادی؟


باشگاه پرسپولیس به اتفاقات ورزشگاه یادگار امام تبریز واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، باشگاه پرسپولیس با صدور بیانیه ای به اتفاقات دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار امام تبریز واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است:

« فوتبال ایران شب دردناکی (پنجشنبه) را سپری کرد و اتفاقی که افتاد نتیجه برگزاری یک مسابقه به هر قیمتی بود بدون توجه به امنیت اعضای تیم. این دیدار از ابتدا شرایط شروع را نداشت و آسیب بزرگی به فوتبال ایران وارد شد.

باشگاه پرسپولیس در اسرع وقت به مراجع ذیربط شکایت خواهد کرد، اما مشکل فراتر از اینهاست و باید اقدامات جدی انجام شود تا حداقل فوتبال صحنه چنین رفتارهایی نباشد که شعارها و هجمه ها برای آسیب رساندن به قسمت ها باشد. از آن. . .

امیدواریم این بار پرسپولیس به خاطر اتفاقی که سال گذشته با تماشاگران شهری دیگر افتاد، غایب نباشد.

باشگاه پرسپولیس پیش از این دیدگاه مثبت و روشن خود را نسبت به شهر و مردم تبریز نشان داده است. چه چیزی بیش از مشتاق میزبانی بیرون از منزلمان در این شهر و در بین هموطنانمان در تبریز. قطعا چنین اتفاقاتی به چنین احساس تعلق آسیبی نمی رساند. بررسی حقوقی اتفاقات این بازی موضوعی جدا از این موضوعات است.

شرایط نامناسب برای این مسابقه قبل از شروع آن مشخص بود. بیش از 30 درصد تماشاگران ورزشگاه، فحاشی و حمله با سنگ و اشیاء دیگر از قبل از بازی شروع شده بود و کاملاً مشخص بود که کنترل اوضاع غیرممکن است. قبل از بازی زمانی که یحیی گل محمدی و دستیارش برای بررسی شرایط زمین حاضر شدند با این مشکل مواجه شدند که سنگ نیز باعث مصدومیت کمک مربی پرسپولیس از پهلو شد.

این روند زمانی ادامه یافت که بازیکنان قبل از شروع مسابقه بدن خود را گرم کردند و سنگ پرتاب شدند. نمایندگان پرسپولیس به ناظر مسابقه هشدار دادند که شرایط امنیتی برای اعضای تیم فوتبال پرسپولیس فراهم نیست. تمام قوانین بین المللی و داخلی در این شرایط تکلیف را مشخص می کند اما بازی بدون حل شدن این مشکلات شروع شد!

در طول مسابقه فحاشی، توهین و سنگسار ادامه داشت و در ضربات کرنر شدت می گرفت. ترابی، عالیشاه و رضاییان از جمله بازیکنان پرسپولیس بودند که با سنگ های کرنر و کرنر ضربه خوردند و مصدوم شدند. در نیمه دوم شرایط خیلی بدتر شد.

سرمربی پرسپولیس که در ابتدای بازی هنگام راه رفتن روی سکوها مورد فحاشی و حمله قرار گرفت، با وجود اینکه با اسکورت نیروهای انتظامی و همراهان مواجه شده بود، با وجود تلاش داوران برای پرتاب اشیا و سنگ نتوانست در رختکن حضور داشته باشد. همین به تنهایی کافی بود تا مشخص شود که مسابقه تمام نشده است. در نیمه دوم حتی بازیکنان ذخیره هم به دلیل بلاتکلیفی نتوانستند برنامه گرم کنند. پرسپولیسی‌ها باید به بیرون از زمین کمک می‌کردند، زیرا مصدومیت باعث می‌شد او نتوانست بازی را به پایان برساند. آنچه مشخص است این است که اقدامات لازم قبل از مسابقه روی سکوها برای حفظ امنیت این بازی انجام نشده است. البته در تمام این مدت نیروی انتظامی و یگان ویژه تمام تلاش خود را کردند. به گفته شاهدان عینی و شاهدان، تماشاگران حتی به درخواست اعضای تیم خودی هم توجهی نکردند که گواه وخامت اوضاع بود.

در دقیقه 60 بازی، داور خطا را نشان داد و داور خطا را نشان داد. تمام کن و برو به رختکن شرایط به گونه ای بود که وقتی 30 دقیقه بعد از دستور داور برای خروج از زمین، مأموران یگان ویژه علیرغم بدرقه ای که صورت گرفت و با وجود اینکه من دادم، سعی کردند یحیی گل محمدی را به رختکن منتقل کنند. کلاه آنها هنوز ضربه خورده بود و سنگ و اشیایی گذاشته بودند که او را مجروح می کرد. مامور حراست پرسپولیس هم مجروح شد و عکاس و فیلمبردار تیم با سنگ به دستش اصابت کرد.

به گزارش ایسنا، تراکتورسازی و پرسپولیس روز گذشته (پنجشنبه) در چارچوب هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال به مصاف هم رفتند که این دیدار به دلیل جنجال تماشاگران تراکتورسازی به نیمه رسید و داور در دقیقه 72 بازی را متوقف کرد.20:36.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش اصفهان آهن

برشکاری مقاطع فلزی به روش هوا برش – اصفهان آهن برش لیزر آهن, برش لیزر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.