چرخه تکراری تغییر – ایسنا


جایگزینی مدیران و زیرمجموعه های آنها پس از تغییر دولت ها به رسمی عجیب در ساختار اداری کشور تبدیل شده است. موضوعی که به عنوان “تغییر اتوبوس” شناخته می شود. در حال حاضر برای آن کارگروه نیز تغییراتی ایجاد می شود!

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در نشست خبری 30 فروردین وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت نگهداری مدیران دولت قبل در ساختار اجرایی کشور به رسانه ها گفت: رئیس جمهور تاکید می کند که بانیان شرایط فعلی نمی توانند مشکلات را حل کنند. کسانی که کارایی لازم را داشته باشند می توانند ابقا شوند و در غیر این صورت نمی توانند با دولت همکاری کنند.

بهادری جهرمی همچنین یادآور شد: اخیراً رئیس جمهور دستور تشکیل کارگروهی را برای مدیرانی که برای آنها تعیین تکلیف نشده است، به معاون اجرایی رئیس جمهور ابلاغ کرد.

عجیب نیست که با تغییر دولت ها، رویکردهای دولت جدید به تغییر مدیران ارشد و وزرا منجر شده است، اما سال هاست که در ایران، تغییر از بالا با تغییر هر مدیری مرسوم شده است. بدون تجربه و تخصص.به عبارت دقیق تر، از جایی به جای دیگر می رود.

این سؤالاتی را ایجاد می کند:

1. تشکیل کارگروه تغییر بر چه اساسی است؟

. معیارهای شناسایی این کارگروه و معیارهای آن برای تغییر مدیران چیست؟

3. چگونه افراد یک شبه بدون پیشینه خاص یا مرتبط به مدیریت ارشد می رسند و با تغییر هر دولتی به این چرخه تکراری ادامه می دهند؟

4. چرا بازنشستگی یا استعفا برای برخی مدیران بی معنی است و باید به زور از سمت خود برکنار شوند تا کار به چنین جایی ختم نشود؟

5. مدیران واجد شرایطی که موفق بوده اند و به دلیل برکناری مدیران جدید امکان برکناری دارند چطور؟

6. از تجربیات مثبت و منفی افراد قبلی کجا می توان استفاده کرد؟

7. حداقل هر 8 سال یک بار این اتفاق می افتد. آیا این امر باعث ایجاد هرج و مرج در ساختار حاکمیتی کشور نمی شود؟

8. هزینه های مادی دولت و هزینه های معنوی نیروها چقدر است؟

9. چرا این تغییرات در طول سالیان متمادی تغییری در ساختار حاکمیتی کشور ایجاد نکرده است؟

10. چرا با وجود این همه تغییر در دولت های مختلف، عده ای همچنان در سطوح اصلی مدیریتی کشور حضور دارند و هیچ گاه کنار گذاشته نمی شوند؟

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.