چشم های یک کهکشان در فضا


تلسکوپ فضایی هابل عکسی از چشم یک کهکشان را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، این کهکشان که NGC 1097 نام دارد، 48 میلیون سال نوری از زمین فاصله دارد و تصویر تلسکوپ فضایی هابل نه تنها قلب کهکشان مارپیچی، بلکه شبکه ای از ستاره ها و غبار را در مرکز آن نشان می دهد. گرد و غباری که قرمز تیره به نظر می رسد.

ساختار دقیق کهکشان با استفاده از دو ابزار هابل، دوربین میدان باز 3 (WFC3) و دوربین نقشه برداری پیشرفته (ACS) ثبت شد.

با استفاده از این دو دوربین می توان یک تصویر را ثبت کرد. چشمان ما با استفاده از سه نوع گیرنده قادر به دیدن امواج نور در طول موج های بین 380 تا 750 نانومتر هستند. دوربین های تلسکوپ هابل به طیف وسیعی از طول موج های نور حساس هستند تا حداکثر نور را جذب کنند.

تلسکوپ فضایی هابل که این تصویر را گرفت، در سال 1990 وارد فضا شد و بیش از 30 سال است که تصاویری از فضای روی زمین ارسال می کند. این تلسکوپ چندین بار تعمیر شد که آخرین آن در جولای امسال بود. برنامه رصدی هابل توسط الگوریتم های کامپیوتری تعیین می شود و تصاویر ثبت شده علاوه بر زیبا بودن، در شناخت جهان و یافتن اهداف رصدی مناسب برای تلسکوپ فضایی جیمزوب، همتای بسیار پیشرفته هابل، کمک زیادی خواهد کرد.

تصاویر خام تلسکوپ ها همیشه خاکستری هستند و تنها مقدار نور ثبت شده در طول موج های مختلف در آنها دیده می شود.

با این حال، تلسکوپ ها می توانند با استفاده از فیلترها تصاویر رنگی تولید کنند. با قرار دادن فیلتر بر روی دیافراگم یک دستگاه، مانند میدان باز 3، تنها می توان محدوده ای از طول موج های خاص را طی کرد.

در این تصویر ویژه یکی از فیلترها برای نور سبز با طول موج 555 نانومتر است. اخترشناسان می توانند هنگام پردازش تصاویر به آنها رنگ اضافه کنند. رنگ ها برای مشخص کردن ویژگی های یک کهکشان خاص استفاده می شوند. این تصویر Angelic Galaxy 1097 از هفت فیلتر مختلف استفاده می کند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.