کاشت و حفاظت از درختان از میراث ملی محافظت می کند


ایسنا/ یزد استاندار یزد گفت: درخت به عنوان یکی از نمادهای برجسته سرسبزی و زندگی از جایگاه و اهمیت بالایی در نشاط بخشی و حفاظت از حریم منابع طبیعی برخوردار است و کاشت و حفاظت از آن در همه ابعاد حافظ میراث ملی است.

«مهران فاطمی» در پیامی فرا رسیدن هفته منابع طبیعی و روز درخت را تبریک گفت و گفت: حفاظت از منابع طبیعی به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های ملی امری حیاتی و ضروری است که هرگونه کوتاهی در این زمینه، در واقع خیانت به آینده و آسیب به سلامت جامعه در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود: در این میان درخت به عنوان یکی از نمادهای برجسته سرسبزی و زندگی از جایگاه و اهمیت بالایی در نشاط بخشی و حفاظت از حریم منابع طبیعی برخوردار است و کاشت و حفاظت از آن در همه ابعاد حافظ ملیت است. میراث «لذا رهبر معظم انقلاب اسلامی (رحمت الله علیه) با درایت حکیمانه خود، تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به آموزش همگانی را خواستار و تأکید کردند.

استاندار تاکید کرد: این موضوع در استان دارالعباده و دارالعلم یزد که مردم آن به زندگی کویری تمام هستی رسیده اند دو برابر اهمیت دارد به طوری که حفاظت از فضای سبز با بهترین آبیاری. روش ها عملا غیرممکن است، انکار بخشی از فرهنگ و سبک زندگی مردم این منطقه شده است.

فازمی در پایان با تبریک تقارن خجسته عید سعید غدیر خم با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری و این فرخنده را به فال نیک گرفت و در عین حال صمیمانه از زحمات همه دست اندرکاران این عرصه قدردانی کرد. از منابع طبیعی و مدیریت حوضه های رودخانه ای استان و محیط بانان زیست شناسی و منابع طبیعی سربلندی همگان را در پرتو آرمان های والای امام راحل (ره) و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی خواستاریم. ع) حضرت دوست.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.