کاهش سرعت مجاز اتوبوس ها در نوروز


رئیس پلیس راه از کاهش 10 کیلومتری سرعت مجاز اتوبوس ها در ایام نوروز خبر داد.

سردار سید کمال هادیان فر در گفت وگو با ایسنا وی در این خصوص گفت: پلیس در ایام نوروز نظارت ویژه ای بر ناوگان حمل و نقل عمومی دارد و با مشارکت سازمان های ذیربط از تمامی ابزارها برای نظارت بر این ناوگان استفاده خواهیم کرد تا شاهد کاهش تصادفات باشیم. زیرا معتقدیم ناوگان حمل و نقل عمومی باید ناوگان مسافری ایمن باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا در طرح نوروزی امسال طرح کاهش سرعت 10 کیلومتر اتوبوس را اجرا کرده ایم. البته قبلا این طرح را در مواقع دیگری اجرا کرده بودم. طبق برنامه، سرعت مجاز اتوبوس ها 10 کیلومتر کاهش می یابد و اگر به عنوان مثال سرعت اتوبوس ها قبلا 30 کیلومتر در ساعت بود، اکنون به 20 کیلومتر در ساعت رسیده است.

رئیس پلیس راه ادامه داد: برای اجرای این طرح هماهنگی های لازم را با شرکت اتوبوسرانی، پایانه و راهداری انجام داده ایم و پلیس راهنمایی و رانندگی به شدت بر این موضوع نظارت دارد و تمامی رانندگان اتوبوس موظف به اجرای این دستور هستند. .

هادیانفر با بیان اینکه این طرح می تواند بعد از عید نوروز نیز ادامه داشته باشد، گفت: برای ایام نوروز تصمیم گیری شده و بعد از این ایام تصمیمی گرفته نشده است.

وی در خصوص نظارت پلیس بر اتوبوس ها در اردوگاه راهیان نور گفت: محدودیت این اتوبوس ها در بزرگراه های شلوغ و استفاده از اتوبوس های مجهز یکی از امکانات راهیان نور است و تردد آنها را نیز رصد می کنیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.