کمیسیون اروپا: دسترسی روسیه به بازارهای مالی با حمله به اوکراین مختل خواهد شد


رئیس کمیسیون اروپا گفت: اگر روسیه به اوکراین حمله کند، روسیه از بازارهای مالی بین المللی منزوی خواهد شد و از دسترسی به کالاهای صادراتی عمده محروم خواهد شد.

به گزارش رویترز، رهبران غربی تاکنون از ارائه جزئیات درباره آنچه که در واکنش به حمله احتمالی روسیه به اوکراین توافق کرده‌اند خودداری کرده‌اند و تنها با رد پاسخ نظامی وعده تحریم‌های اقتصادی بی‌سابقه‌ای را داده‌اند.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا گفت: «در اصل، روسیه از بازارهای مالی بین‌المللی حذف خواهد شد. تحریم‌ها علیه همه کالاهای اروپایی که روسیه به منظور مدرن‌سازی و تنوع بخشیدن به اقتصاد خود به آن نیاز فوری دارد، اعمال خواهد شد، منطقه‌ای که ما – در سطح جهانی – در آن تسلط داریم و مسکو هیچ جایگزینی ندارد.

وی با رد درخواست ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین برای تحریم های فوری علیه روسیه در روز شنبه، گفت که تحریم ها تنها پس از حمله به روسیه اعمال خواهند شد.

وی گفت: گذار به تحریم ها به قدری بزرگ و حیاتی است که می دانیم باید همیشه به روسیه فرصت بازگشت به دیپلماسی و میز مذاکره را بدهیم. این پنجره هنوز باز است

روسیه که به نظر می رسد حدود 150000 سرباز را در امتداد مرزهای شمالی و شرقی اوکراین مستقر کرده است، از غرب خواسته است اطمینان حاصل کنند که اوکراین هرگز به ناتو نمی پیوندد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه این امر را برای امنیت بلندمدت روسیه ضروری می داند.

اما فون در لاین، که رهبری بلوک 27 کشوری را بر عهده دارد، گفت که وابستگی روسیه به صادرات سوخت فسیلی یک ضعف است. وی گفت: صادرات سوخت یک سوم صادرات روسیه و نیمی از بودجه این کشور را تشکیل می دهد. روسیه نیاز به مدرن سازی دارد، اما در صورت اعمال تحریم های جدید، این دیگر امکان پذیر نخواهد بود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.