گفتمان سازی یکی از اهداف دایره المعارف دفاع مقدس استان مرکزی است.


ایسنا/ مرکز فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: گفتمان سازی دفاع مقدس یکی از اهداف دایره المعارف استانی است.

سردار سرتیپ دوم محسن کریمی در جلسه شورای عالی دایره المعارف دفاع مقدس استان مرکزی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید «علی صیاد شیرازی» گفت: شهید سرلشکر صیاد شیرازی مردی مومن، فداکار و انقلابی بود. الگوی اخلاق و مدیریت او جهادگر و فرمانده توانمندی است و شهید صیاد حامل وحدت و انسجام بین نیروهای مسلح بوده و همواره برای رضای خدا تلاش کرده و در ولایت و خدمت پیشگام بوده است. بادوام.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری در عرصه دفاع مقدس جهاد است، گفت: دومین مرحله از کنگره در حوزه های مختلف اندیشه های ائمه انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و نقش محوری ولایت در انقلاب و دفاع مقدس ادامه دارد.

سردار کریمی افزود: یکی از اقدامات انجام شده در این کنگره تهیه دیپلم دفاع مقدس بود که با حمایت بیش از یک میلیون سند جمع آوری شده در استان در زمینه جنگ اجباری و زیرساخت های کنگره پیشرفت چشمگیری داشته است. استان مرکزی استان برتر و دایره المعارف جهادی تبیینی در عرصه دفاع مقدس و جنگ اجباری است.

وی گفتمان سازی در حوزه دفاع مقدس را یکی از اهداف دایره المعارف عنوان کرد و گفت: گفتمان دایره المعارف با کار علمی و پژوهشی و استفاده از مهارت های دانشگاهی و تجربیات ارزشمند فرماندهان و پیشکسوتان ساخته می شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تاکید کرد: یکی از مهمترین زمینه های فعالیت در دانشنامه، تولید علم و پژوهش در حوزه دفاع مقدس است و نتیجه این اقدام، تحقق جهاد علمی است که به ارمغان خواهد آورد. برکات فراوان و محققین بهره برداری از گنجینه دفاع مقدس.

وی ادامه داد: دایره المعارف دفاع مقدس مستند، مستدل و بر اساس عقل، منطق و روایات حکیمانه است و همه موضوعات جنگ تحمیلی را در بر می گیرد که علاوه بر مفید بودن برای نسل جوان، فرهنگ دفاع مقدس را از شر آن نجات می دهد. تحریف و فراموشی. . آره.

سردار کریمی افزود: خوشبختانه باب فعالیت های علمی، پژوهشی و فرهنگی در حوزه دفاع مقدس به برکت کنگره ولایت باز شده و همگان باید از این فرصت ارزشمند برای انتقال حماسه های هویت سازی به نسل جدید استفاده کنند. . . “

وی با اشاره به اینکه کنگره شهدا در استان مرکزی الگویی جامع برای دفاع مقدس در کشور است، گفت: امروز نیازمند ارائه الگویی موفق در تهیه دایره المعارف هستیم که نیازمند مشارکت و هم افزایی همه جانبه است.

وی خاطرنشان کرد: با تبیین فرهنگ دفاع مقدس می توان به نسل جدید آموزش داد و در امید آفرینی و فتح قله های پیشرفت و شکوفایی نقش بسزایی داشت و دایره المعارف دفاع مقدس می تواند فرصت ارزشمندی برای احیای خود باشد. فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی و حماسه های دفاع مقدس.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین نیازهای امروز در مرحله دوم انقلاب تبدیل گفتمان دفاع مقدس به راهبرد عملی است و مراکز علمی و دانشگاهی باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

سردار کریمی خاطرنشان کرد: بیش از 210 مقاله علمی برای تهیه دانشنامه نوشته شده که قابل تقدیر است و برای تهیه جلد اول دانشنامه با توجه به الفبایی بودن موضوعات و تسریع مداخلات در نگارش مقالات، این یک ضرورت است که باید در نظر گرفته شود …

سرهنگ غلامرضا کریمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های استان مرکزی نیز در این دیدار گفت: یکی از مهم ترین خواسته های مقام معظم رهبری در حوزه دفاع مقدس تبیین و ابلاغ این امر است. . فرهنگ ارزشمند برای نسل جدید.و راهبردهای مختلفی در دستور کار است که دایره المعارف دفاع مقدس یکی از آنهاست.

وی گفت: با وجود محدودیت ها و توطئه های دشمن، بزرگترین دستاوردها و موفقیت ها رقم خورده است و دانشنامه دفاع مقدس بخشی از این توانمندی ها را بازخوانی و تبیین می کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی افزود:

سرهنگ کریمی ادامه داد: تداوم چرخه تولید محتوا در حوزه دفاع مقدس یک ضرورت مهم است و نقش موثری در ادامه راه انقلاب اسلامی و سازندگی تمدن اسلامی دارد که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی گفت: بیش از 10 هزار عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در استان مرکزی تهیه شده که می تواند به عنوان زیرساخت مهمی برای فعالیت های پژوهشی مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی خاطرنشان کرد: در راستای تهیه دانشنامه استان مرکزی تاکنون 714 مدخل تهیه و بالغ بر 550 فایل علمی جمع آوری شده است. . حروف الفبا سریعتر ادامه خواهد یافت.

زهرا مرادی رئیس دایره المعارف استانی دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این جلسه به تشریح آخرین وضعیت دانشنامه استانی گفت: امروز دوازدهمین شورای عالی دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی تشکیل شد. و مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی افزود: در جلد اول دانشنامه دفاع مقدس استان مرکزی بین 250 تا 300 مدخل را تدوین و منتشر خواهیم کرد و امروز وزن هر یک از کمیته ها بررسی شده است.

مرادی گفت: برای تهیه دایره المعارف دفاع مقدس استان مرکزی بر اساس آخرین نشست های تخصصی تاکنون 714 مدخل تهیه شده است که به حوزه شهدا و مردم، فرهنگی، اجتماعی، نظامی و جغرافیایی تقسیم می شود.

وی ادامه داد: همچنین در طول تهیه مقالات به 27 موضوع پرداخته می شود و برای تهیه دایره المعارف دفاع مقدس نیز 210 مقاله علمی تهیه شد.

رئیس دایره المعارف استانی دفاع مقدس استان مرکزی خاطرنشان کرد: بالغ بر 300 نفر در کارگاه های تخصصی دانشنامه آموزش دیدند و با توجه به گستره فعالیت دایره المعارف، کارگاه های تخصصی ادامه خواهد داشت و از توانمندی های بسیج کلاسی استفاده می شود.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دستور ویژه رئیس جمهور برای رفع ریزگردها

ایسنا/ آذربایجان غربی وزیر کشور گفت: رئیس جمهور در دستور ویژه ای خطاب به رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.