گفتگوی تلفنی محمود عباس و بلینکن درباره قدس اشغالی


رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که محمود عباس در گفت و گوی تلفنی با وزیر امور خارجه آمریکا به شدت با هرگونه تغییر در وضعیت تاریخی کنونی قدس اشغالی مخالفت کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری وفا، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت و گوی تلفنی با محمود عباس آخرین تحولات در سرزمین های فلسطینی به ویژه بیت المقدس و مسجد الاقصی را مورد بررسی قرار داد.

عباس در آن تماس تلفنی به بلینکن از حملات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر قدس و شهرک نشینانی که هر روز به مسجد الاقصی حمله می کنند، اطلاع داد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر رد کامل هرگونه تغییر در وضعیت تاریخی کنونی قدس اشغالی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: این حملات صدها نفر را مجروح و دستگیر خواهد کرد.

عباس هشدار داد که ادامه حملات به شهرها، روستاها و اردوگاه های فلسطینی و جنایات و سایر حملات وحشیانه عواقب وخیم و غیر قابل تحملی خواهد داشت.

بلینکن همچنین به محمود عباس گفت که اسرائیل از لزوم پایبندی به مکان تاریخی مسجد الاقصی و آزادی و امنیت دسترسی مؤمنان مسلمان به محراب مقدس آگاه است.

بلینکن همچنین بر مخالفت کشورش با خشونت شهرک نشینان، تخریب خانه ها، اخراج ساکنان و تهاجم نظامی اسرائیل به منطقه A تاکید کرد و از اسرائیل خواست تا برای بهبود وضعیت گام بردارد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.