یک چشم انداز مشکل محور باید بر نظام اداری حاکم باشد

ایسنا/ خراسان رضوی معاون توسعه و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: نگاه دستگاه اجرایی باید از زندگی روزمره خارج شود و نگاه مسئله محور بر نظام اداری حاکم شود. بنابراین کارشناسان اداره کل کار باید مشکل محور باشند تا شاهد حل مشکلات و معضلات مختلف در حوزه کار باشیم.

مرتضی دهقانی عصر امروز 8 اسفندماه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تعاون، کار و حمایت اجتماعی خراسان رضوی که در لابی مجموعه ورزشی کارگران برگزار شد، گفت: چهار جنبه دارد. از رابطه بین جامعه و دولت این چهار جنبه عبارتند از جامعه قوی و دولت قوی، جامعه قوی و دولت ضعیف، جامعه ضعیف و دولت قوی، جامعه ضعیف و دولت ضعیف.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی جامعه قدرتمندی را تجربه کردیم. پس از مقام حقیر خارج شدم و به مقام شرافت رسیدم. شرایط جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشتیم و با حضور و مشارکت مردم جامعه قوی را به بالاترین سطح رساندیم.

معاون توسعه و مدیریت منابع خراسان رضوی با تاکید بر اینکه امروز جامعه قوی ما دچار آفت شده است، گفت: باید با انسجام و هم افزایی حضور دولت سیزدهم را غنیمت بشماریم و جامعه قوی را از بین ببریم.

یک چشم انداز مشکل محور باید بر نظام اداری حاکم باشد

دهقانی گفت: اگر تصور کنیم با ساماندهی امکانات، تجهیزات و توانمندی های دولتی می توان بر مشکلات و چالش ها فائق آمد، این داستان افسانه است. پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به ما ثابت کرد که مردم باید پرچمدار تحول باشند. مردم کشور ما ثابت کرده‌اند که نحوه ایجاد نقشه را فهمیده‌اند و دولت باید بستری برای مشارکت مردم و ایجاد نقشه فراهم کند. این تفاوت دیدگاه ارزشی ما با غرب است. غربی ها مشارکت ابزاری مردم را طلب می کنند اما ما مردم را در همه عرصه ها شریک استراتژیک می دانیم.

معاون توسعه و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: مشارکت مردم در عرصه سیاسی به اثبات رسیده است و از این رو باید زمینه حضور مردم را در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فراهم کنیم.

دهقانی با بیان اینکه به فضل الهی مشکلات را پشت سر می گذاریم، گفت: به شرط داشتن انسجام و هم افزایی. اینها پیشرفت ما را سرعت می بخشد. برای احیای یک جامعه قوی و دادن افراد بیشتر، مردم باید حقوق خود را بشناسند و بخوانند و وظیفه خود را بدانند و بر اساس آن عمل کنند.

کارآفرینی و اشتغال زایی در خراسان رضوی حیاتی است

محمدحسین روشنک رئیس انجمن کارآفرینان خراسان رضوی گفت: مدیریت در حال حاضر کار ساده ای نیست و بسیار سخت است زیرا شرایط بسیار سخت است. امروز با اعمال تحریم ها روزهای سختی را پشت سر می گذاریم. علاوه بر این مدیریت در خراسان رضوی سخت است.

وی افزود: سرمایه گذاری و کارآفرینی در خراسان رضوی که منجر به اشتغال می شود چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد. فضای این استان فضای کارآفرینی و اشتغال زایی نیست.

رئیس انجمن کارآفرینان خراسان رضوی گفت: در کشورهای دیگر سرمایه گذاران و کارآفرینان جایگاه ویژه ای دارند اما در خراسان رضوی آنطور که باید از این افراد تقدیر نمی شود. کارآفرینی و اشتغال زایی در خراسان رضوی حیاتی است.

یک چشم انداز مشکل محور باید بر نظام اداری حاکم باشد

در ادامه این مراسم محمدامین بابایی مدیرکل جدید تعاون، کار و رفاه خراسان رضوی گفت: امیدوارم با همکاری همکاران بتوانم راهی را که سایر مدیران در این حوزه ها طی کرده اند ادامه دهم. 43 ساله. شفافیت، صداقت و نوآوری چرخه هایی هستند که ما را از شرایط سخت عبور می دهند. امید است این سه محور در حوزه ساماندهی داخلی و خارجی وجود داشته باشد. از تمامی امکانات موجود در خراسان رضوی و با همکاری شرکای اجتماعی برای احیای ظرفیت کافی استان استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به ظرفیت و جایگاه اتحادیه ها و کارفرمایان افزود: معتقدم قدرت خداوند در دست جامعه است. من به عنوان عضو کوچکی از طبقه کارگر به نمایندگی از دولت استانی، با شرکای اجتماعی خود دست می فشارم. من از شرکای اجتماعی می‌خواهم که به ما در شورای راهبردی بپیوندند که بر مسائل فرهنگی و اجتماعی که جامعه کارگری امروز به آن نیاز دارد و فرهنگ کار را ترویج می‌کند، تمرکز دارد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.