یک کمپین در خارج از مصر برای حذف سیسی راه اندازی کنید


کاربران مصری شبکه های اجتماعی کمپینی را راه اندازی کرده اند و خواستار رای عدم اعتماد به رئیس جمهور شده اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، کاربران شبکه های اجتماعی با راه اندازی کمپینی از آنها خواسته اند در صورت موافقت با رای عدم اعتماد به عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر، کمپینی را امضا کنند. آنها با مصری های مقیم خارج از کشور که خود را «تکنوکرات های مصری» می نامند، شروع کردند.

در فیس بوک، این گروه خود را به عنوان گروهی از کارشناسان و متخصصان مستقل مصری ساکن در نقاط مختلف جهان معرفی کرد.

در متن کمپین آمده است: «به دلیل افزایش قیمت‌ها و نادانی زندگی، و از بین رفتن حقوق کشاورزان، اخراج کارگران کارخانه‌ها، آواره شدن جوانان مصری و بی‌کار شدن، و به دلیل ناتوانی دولت. .» این کمپین با تهیه غذا، آموزش و درمان برای مردم و تخریب خانه ها و سلب مالکیت آنها آغاز می شود.

این کمپین به شرایط بازداشت شدگان می پردازد و بیان می کند: 65000 زندانی و بازداشتی بدون محاکمه در زندان ها نگهداری می شوند و تحت شکنجه قرار دارند.

در متن این کمپین آمده است: «خیانت بزرگی به مردم شد و زمین ها به صورت عمده و جزئی فروخته شد و منطقه سینا و دو جزیره تیران و صنافیر واگذار شد. حقوق ما در مورد رودخانه نیل و میادین گازی. آنها گم شدند و قانون اساسی تغییر کرد.» دولت تا سال 2034 در قدرت باقی ماند.

در متن کمپین همچنین به بدهی های خارجی و داخلی مصر اشاره شده است: مبالغ این بدهی ها خیالی است و نسل های آینده بر عهده آن خواهند بود.

در پایان کمپین آمده است: برای کشورمان و استرداد اموال مسروقه و به سرقت رفته و برای انحصار بودجه ارتش و دولت در اقتصاد و دارایی های کشور باید رای اعتماد پس گرفته شود.

عمرووکید، هنرمند اپوزیسیون مصری مقیم آمریکا در توییتر درباره کمپین حذف سیسی از رای اعتماد نوشت: سوال شهروند مصری این است که آیا می خواهد رای اعتماد از سیسی و پارلمان مصر گرفته شود؟ ? من به شرکت کنندگان در این نظرسنجی اطمینان می دهم که اطلاعات آنها هرگز در نتایج نمایش داده نخواهد شد.

سیاست‌های اقتصادی دولت سیسی به‌ویژه تصمیمات بانک مرکزی در کنار فروش بنگاه‌های اقتصادی و دریافت وام‌های جدید از صندوق بین‌المللی پول در تلاش برای تامین ارز، انتقادات زیادی را به دنبال دارد.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ادارات بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان تعطیل شد

ایسنا/ بوشهر معاون عمرانی استاندار از تعطیلی شهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم و تنگستان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.