17 هزار تن مرغ در خراسان شمالی تولید شد


ایسنا/ خراسان شمالی مدیر کسب و کار طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال 17 هزار تن گوشت مرغ و 8 میلیون و 600 هزار تن مرغ در استان تولید شد.

علیرضا صادق در گفت وگو با ایسنا، افزود: در بهمن ماه سال جاری یک میلیون و 380 هزار قطعه جوجه ریزی شد که رکوردی بی سابقه بود.

وی با بیان اینکه در شب عید به اندازه کافی مرغ وارد بازار می شود، افزود: میزان جوجه ریزی در این مدت نسبت به مدت مشابه پارسال که 3300 تن افزایش گوشت داشتیم 20 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: به طور متوسط ​​روزانه 50 تن مرغ در این استان مصرف می شود، اما برای اینکه شهروندان نگران این ماده پروتئینی نباشند، عرضه را به بالای 110 تن گوشت مرغ گرم در روز خواهیم رساند. “

صادق با بیان اینکه در این مدت به میزان کافی مرغ منجمد در فروشگاه های استان توزیع می شود، گفت: در کمپ امنیت غذایی برنامه ریزی انجام می شود تا بر تولید و عرضه نظارت و نظارت شود. تا کنون هیچ کس نتوانسته است راه حل کامل را ارسال کند، که عجیب نیست. در این مورد.

مدیر امور مرغداری، زنبورداری و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: تلاش می کنیم مشکلی در تامین گوشت مرغ گرم و سایر اقلام ضروری به شهروندان ایجاد نشود.

وی افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم 29 هزار تومان است که کمتر از نرخ مصوب کشوری 31 هزار تومان است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.