28 درصد پوشاک کشور قاچاق است


ایسنا/ قم عضو ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: 28 درصد پوشاک کشور به صورت قاچاق وارد کشور می شود که در نتیجه بیش از 1.8 میلیارد دلار از منابع ارزی از دست رفته و 151 هزار شغل به طور مستقیم از بین رفته است.

حسین مروی روز چهارشنبه در کمیته برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اتاق جلسات استانداری قم افزود: در بحث دخانیات سالانه 560 میلیون دلار قاچاق می شود که 900 میلیون میلیارد دلار عوارض گمرکی حذف می شود. و تعرفه ها برای کشور.

وی افزود: نبود ارزش افزوده در خرید کالاهای قانونی و عدم شناخت مصرف کننده از عوامل مهم رونق قاچاق در کشور است.

مروی ادامه داد: با ادامه روند فعلی قاچاق در کشور، به تدریج شاهد ناکارآمدی سیاست های حمایتی از تولید داخلی، از بین رفتن سهم بازار تولید داخلی، خروج سالانه 20 میلیارد دلار منابع ارزی هستیم. و تشکیل واحدهای تجاری.» ما کالای قاچاق خواهیم بود.

یکی از اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به دلسوزی و بی توجهی نسبت به فروش آزاد کالای قاچاق در سال های اخیر خاطرنشان کرد: در حوزه لوازم آرایشی، پوشاک، لوازم خانگی و بسیاری از صنایع دیگر موضوع قاچاق کاملاً مشهود است.

مروی گفت: کنترل مرزها و ورودی ها، کنترل حمل و نقل بین شهری و کنترل سطح عرضه از سطوح مبارزه با قاچاق کالا به کشور است و نقض حقوق بشر و تنوع مناطق آزاد و تجاری امکان کنترل کامل اصول رسمی وجود ندارد. .

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه 360 هزار کامیون و 848 هزار کیلومتر راه اصلی در کشور وجود دارد، تنها 241 پاسگاه بین شهری فعال است و تعداد پاسگاه های مجهز به تجهیزات اسکن بار محدود است و جمع آوری این مشکلات باعث قاچاق کالا شده است. . در ایران این یک موضوع ساده و بسیار اقتصادی است.

مروی یادآور شد: بر اساس آمارهای رسمی کشور، به دلیل وسعت زیاد مرزهای آبی و زمینی، نبود پاسگاه های بین شهری و نقص در تجهیزات کالای قاچاق، تنها سه درصد کالای قاچاق کشف و 97 تا یکصد نفر از آنها وارد بازار می شوند.

وی با بیان اینکه برای چند گروه کالا نیاز به شناسایی کالا است، تاکید کرد: این کالاها شامل پوشاک، دخانیات، لوازم خانگی و کالاهای سلامت محور است که اگر عرضه این کالاها شناسایی نشده باشد، مصادیق قاچاق محسوب می شود.

قاچاق لوازم خانگی و انهدام 56 هزار شغل

وی با بیان اینکه قاچاق لوازم خانگی مشابه پوشاک است، گفت: بر اساس آمار اعلام شده سالانه یک میلیارد و 600 میلیون دلار در کشور قاچاق می شود که هشت درصد از کل قاچاق کشور را شامل می شود. این مکان نیز 56 هزار شغل مستقیم را از دست داد و به هر حال در تولید داخلی کارآمد بود.

یکی از اعضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: از بهمن ماه سال گذشته بیش از 250 سایت و سایت قاچاق غیرمجاز در سراسر کشور مسدود شده است.

مروی خاطرنشان کرد: به استثنای حوزه لوازم خانگی، سایر کالاها و محصولات از سامانه و زیرساخت کشف و کشف قاچاق برخوردار نیستند.

وی گفت: پس از برخوردهای قاطع مشترک نهادهای متولی عرضه کالای قاچاق، شاهد کاهش 52 درصدی فروش کالای قاچاق به ویژه در حوزه پوشاک هستیم.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.