7 ماه تا بازی های آسیایی و بلاتکلیفی 6 فدراسیون؛ دست بده!


7 ماه تا آغاز بازی های آسیایی 2022 باقی مانده است، اما ورزش ایران نسبت به برخی رشته های مدال آور موضع انفعالی دارد و زمان سریعتر از همیشه می گذرد!

به گزارش ایسنا، نوزدهمین دوره بازی های آسیایی سال 2022 میلادی در 40 رشته ورزشی شامل 61 رشته ورزشی و 482 رویداد از 10 تا 25 سپتامبر (19 شهریور تا 3 مهر 1401) به میزبانی چین برگزار می شود.

کاروان ورزشی ایران در 16 دوره بازی‌های آسیایی (بازی‌های آسیایی 1951 تا بازی‌های آسیایی 2018) در 15 دوره حضور داشت و بهترین رتبه مربوط به بازی‌های سال 1974 به میزبانی تهران است که ایران موفق شد این فعالیت را به پایان برساند و مقام دوم را کسب کند. بدترین نتیجه بازی های سال 2002 به میزبانی بوسان کره جنوبی بود که ایران در رده دهم ایستاد.

در بازی های آسیایی قبلی که در اندونزی برگزار شد، کاروان 378 نفره ایران با کسب 20 مدال طلا، 20 نقره و 22 برنز با مجموع 62 مدال در رده ششم قرار گرفت.

این در حالی است که در فاصله حدود 7 ماه تا بازی های آسیایی 2022 چین، فدراسیون های ورزشی در برخی رشته ها که شانس بالایی برای کسب مدال برای ایران دارند، در بلاتکلیفی کامل به سر می برند و مشخص نیست که چرا در رابطه با آنها نباید با آنها ارتباط برقرار کنند. تصمیم نهایی را بگیرید تا در اسرع وقت یک برنامه ریزی مناسب داشته باشید تا در این دوره از رقابت ها هر چه قوی تر باشید.

فدراسیون تکواندو

مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو ۱۵ دی ماه به ریاست بنیامین شکوه فر معاون پارلمانی وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

لازم به ذکر است اخیرا جلسه رسیدگی به شکایت یکی از اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو از وزارت ورزش و جوانان در دیوان عدالت اداری تشکیل شده و باید دید آیا انتخابات فدراسیون تکواندو به عنوان یکی از مهم ترین فدراسیون های کشور، رشته قهرمانی که شانس بسیار خوبی برای کسب مدال در بازی های آسیایی دارد، حذف می شود یا هادی ساعی به عنوان رئیس فدراسیون فعالیت خود را آغاز می کند؟

فدراسیون بسکتبال

در حالی که قرار بود انتخابات فدراسیون بسکتبال در 20 بهمن 1392 برای سومین بار برگزار شود، انتخابات این فدراسیون به تعویق افتاد. پیش از این قرار بود انتخابات بسکتبال در 19 دی ماه برگزار شود که لغو شد و دومین بار در 6 بهمن ماه اعلام شد. اما این جلسه در 6 بهمن برگزار نشد تا اینکه 20 بهمن ماه به عنوان تاریخ آن اعلام شد و در نهایت تصمیم گرفته شد که انتخابات فدراسیون بسکتبال به تعویق بیفتد.

فدراسیون تیراندازی

سرپرستی علی دادگر در فدراسیون تیراندازی 1400 تایر به پایان رسید اما وی به دلیل نزدیک بودن به بازی های المپیک بلافاصله به عنوان سرپرست وزارت ورزش انتخاب شد و تا آبان 1400 در فدراسیون حضور داشت و وزارت ورزش در آبان ماه مهدی مبینی را انتخاب کرد. 1400 به عنوان سرپرست فدراسیون و حالا قرار است انتخابات این فدراسیون با یک تعویق در 30 بهمن برگزار شود.

نشست انتخاباتی فدراسیون تایر قرار بود در 21 دی ماه برگزار شود که در نهایت فدراسیون تایر اعلام کرد که انتخابات این فدراسیون تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است. در نهایت مقرر شد مجمع انتخاباتی این فدراسیون روز شنبه 29 بهمن ماه برگزار شود.

فدراسیون وزنه برداری

علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری در تاریخ ۱۰ دی ماه سال جاری با نامه ای از وزارت ورزش از سمت خود کناره گیری کرد.

فدراسیون وزنه برداری حدود 50 روز است که در بلاتکلیفی به سر می برد. وزنه برداری حتی در دوره ریاست جمهوری هم خوب نبود و قرار است وزارت ورزش هر چه زودتر تکلیف فدراسیون را مشخص کند. وزنه برداری باید ساماندهی شود و وضعیت تیم هایی که سال ها بلاتکلیف مانده اند باید مشخص شود.

از سوی دیگر باید برنامه اساسی برای بازی های آسیایی تدوین شود زیرا هیچکس انتظار ندارد وزنه بردار دست خالی از بازی های آسیایی برگردد. کنترل دوپینگ نیز باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گیرد تا وزنه برداری ایران جایگاه خود را در المپیک 2024 پاریس از دست ندهد، از این بلاتکلیفی به ستوه آمده است زیرا آنها بازی های آسیایی را پیش رو دارند و می خواهند بدانند تیم ملی چگونه خواهد بود.

فدراسیون دوچرخه سواری

فدراسیون دوچرخه سواری از اول مهرماه بدون رئیس است و در حال حاضر در مرحله تصویب اساسنامه برای ورود به انتخابات است. برای اینکه حواشی مجمع انتخاباتی تکرار نشود، فدراسیون تصمیم گرفت ابتدا موافقت اتحادیه جهانی را کسب کند و سپس از مجمع درخواست کند و ثبت نام ها را آغاز کند.

فدراسیون دوچرخه سواری منتظر تصویب اساسنامه انتخابات است و تا تصویب اساسنامه از سوی اتحادیه جهانی نمی تواند انتخابات را برگزار کند. از این رو فدراسیون ایران اساسنامه مشترکی را که از سوی وزارت ورزش صادر شده است برای تصویب به همه فدراسیون ها ارسال کرده است و در حالی که اساسنامه تصریح می کند وزیر ورزش یا یکی از نمایندگان رای دهنده در مجمع، اتحادیه جهانی عضویت دارد. به صراحت می گوید که دخالت دولت خط قرمز این نهاد است.

فدراسیون ژیمناستیک

ثبت نام از داوطلبان تصدی پست ریاست فدراسیون ژیمناستیک از 7 اردیبهشت ماه آغاز شد و تا 21 اردیبهشت ماه 10 روز کاری به طول انجامید. در پایان 21 اردیبهشت 13 نامزد به نام های ناصر اخوان، امید نوید، حبیب نوظهوری، مرجان همتینی نژاد، الهام جعفری، رضا محمد کاظمی، احمد سعادتمند، محسن سلیمانی، زهرا اینچه درگاهی، حامد جولایی، مرتضی سقراطی. نظری و فرزین قاسم زاده برای ریاست این فدراسیون ثبت نام کرده اند.

دوره حضور زهرایی اینچه درگاهی در فدراسیون ژیمناستیک 19 تیرماه به پایان رسید اما معاون وقت توسعه ورزش های قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مصاحبه ای از رد صلاحیت اینچه درگاهی برای ریاست ژیمناستیک خبر داد. . اما در 13 مهرماه، مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی اعلام کرد که هنوز دستور انتخاب نظارت یا ثبت نام از داوطلبان فدراسیون ژیمناستیک به ما ابلاغ نشده است.

پس از پایان دوره ریاست اینچه درگاهی در 19 تیرماه همه منتظر انتصاب سرپرست فدراسیون ژیمناستیک مانند سایر فدراسیون ها بودند اما در نهایت در 23 دی ماه ورزش و جوانان با توجه به پایان دوره ریاست جمهوری. از سوی فدراسیون ژیمناستیک، حمید احمدی به عنوان رئیس فدراسیون ژیمناستیک منصوب شد.

دست دادن

برای قدرتمندتر شدن کاروان ایران در بازی های آسیایی 2022 چین، نیازمند ثبات و توزیع آرای فدراسیون های مختلف ورزشی به ویژه فدراسیون های مدال آور هستیم که این روزها در بلاتکلیفی به سر می برند. وزارت ورزش و جوانان در بازی های آسیایی خیلی خوشبین بودند.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.