97 درصد همدانی ها برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کردند


ایسنا/ همدان مدیرکل ثبت احوال استان همدان از مراجعه تقریباً 97 درصدی همدانی ها برای دریافت کارت هوشمند ملی خبر داد.

اسد حسن زاده زورمند در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای طرح کارت ملی هوشمند تاکنون یک میلیون و 397 هزار و 284 درخواست کارت ملی هوشمند دریافت کرده ایم که معادل 96.8 درصد از جمعیت واجد شرایط استان است.

وی یادآور شد: از این تعداد بیش از یک میلیون و 300 هزار کارت تحویل شد و مابقی در سه صرافی چاپ و توزیع می شود که در نظر داریم حداکثر تا پایان ترم اول سال چاپ و تحویل دهیم. اخیر.

زورمند گفت: در حال حاضر حدود 20 هزار کارت آماده تحویل در دفاتر و باجه ها وجود دارد که پیامک های ابلاغی آنها برای صاحبان آنها ارسال شده است و استان ها لازم است به آدرس های اعلام شده در متن به صورت حضوری مراجعه کنند. اس ام اس و دریافت کارت را اعمال کنید.

وی از کاهش 1.8 درصدی موالید در استان خبر داد و گفت: در سال 1400 تعداد 23 هزار و 36 مورد ولادت بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.8 درصد کاهش داشته است.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان یادآور شد: بالاترین اسامی در گروه پسران امیرعلی، علی، آریا، امیرحسین و حسین در بین دختران فاطمه، رستا، زهرا، آوا و آیلین در سال 1400 بیشترین تعداد انتخاب را داشتند.

وی بیان کرد: طی سال 1300 نزدیک به 13 هزار واقعه ازدواج به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.7 درصد افزایش داشته است. همچنین در مدت مذکور 3809 پرونده طلاق به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/


sorces

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید مبل تختخواب شو الیکار

  خرید مبل تختخواب شو الیکار تکامل صندلي‌هاي انتظار مدولار و همچنين روشي جديد براي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.